Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hol találok megbízható vírusír...

Hol találok megbízható vírusírtót beépített tűzfallal (internet security-t), ami nem engedi ád a vírusokat, kódokat, rosszindulató szoftvereket, kémprogramokat rootki ket, hackerek-se bántanak olyat?

Figyelt kérdés
már próbáltam panda internet security ott lefagy a 2016-os verzió az avast szint úgy valahol megakad de ezekbe van beépített tűzfal azért gondolom jónak.

2016. szept. 11. 17:51
 1/5 Hominida ***** válasza:
19%

Miért akarsz a pajzzsal egybeépített tűzfalat? Nem biztos, hogy egy program egyszerre két dologban is csúcs jó. (Én Avast víruspajzsot használok, tűzfalnak és viselkedésfigyelőnek Comodót.)


Tökéletes védelem nincs, a hackerek pedig mindig a védelmi programok előtt járnak, ráadásul dönteni tudnak az adott reakciókra reagálva. De meg kell próbálni a védekezést fenntartani, és nem szabad lustának lenni a bejelzett események kezelésekor.

2016. szept. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

G DATA InternetSecurity programot ajánlom kipróbálásra.


Az előző hozzászóló butaságot mondott: igenis annak van értelme, ha a vírusirtó és a tűzfal egybe van építve.


Ezek a modulok ugyanis kommunikálnak egymással: ha a tűzfal gyanús kapcsolatot érzékel, meghívja a vírusirtó modult, hogy vizsgálja át az adott kódokat.

2016. szept. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen az eddigi segítő hozzászólásaikat,kommentjeiket a feltett,kiírt kérdésemre.
2016. szept. 12. 15:08
 4/5 Hominida ***** válasza:

#2, a kép program közötti kommunikációra szerintem nincs szükség. Sőt, én előnyösnek érzem, ha a két védelmi eszköz két független réteget, falat alkot, amiért talán egy kicsit nehezebb egyszerre mindkettőt kicselezni. Hiszen az Avast elemzi a bejövő és az elindított fájlokat, a Comodo HIPS pedig azt figyeli, hogy az induló program mit kezd kavarni a gépen, és rálép a pórázára, ha olyamihez nyúl, amivel nem lenne dolga. Aztán szépen megkérdezi az én véleményemet, és ha én azt mondom, hogy köszönöm, ez a program nekem sem tetszik, akkor szépen befalazza, vagy ha úgy kívánom, ki is lövi. Így nagyon szépen le lehet fülelni az automatikus frissítéssel vagy adatküldéssel próbálkozó programokat, ez a viselkedésfigyelő egyik értelme.


Ám én jól érzem magam attól, hogy a Comodo az Avast viselkedését is figyeli. Egyrészt mindig van az a pénz, amiért egy cég egy csekély engedményt tesz valamilyen cégnek, hogy az a programjával valami fontos ajánlatot illesszen a rendszerembe, miközben ez a manőver más cégek programjaitól fennakad a szűrőn, mint potenciális kártevő. Másrészt aki az Avaston ismer egy lyukat, az is talál a gépemen egy másik falat, amire az ő trükkje nem működik.


"Azért mert paranoiás vagyok, még nem biztos, hogy nem üldöz valaki." A kártevők terjesztése olyan erős iparág, hogy a paranoia, bármily kellemetlen, néha hasznos a nagyobb bosszúság elkerüléséhez.


De mindezek ellenére én csak annyit mondtam, hogy nem biztos, hogy jó a két feladatot egy programmal végeztetni. Van, amikor én jobban bízok két kötélben, mint egy vastagban.

2016. szept. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vírusirtónak AVAST tűzfalnak COMODO


Persze ez csak az én véleményem, ha tutira akarsz menni olvass utána jobban, de előre szólok mindenki azt fogja dicsérni amit épp ő használ, nem igen fogsz találni igazán objektív véleményt sajnos, ezt neked kell kiderítened mert mi nem mondhatjuk meg te mit használj, ugyanis vagy igazunk van vagy tévedünk :)

2016. szept. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!