Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » SOS! Miért indult el a számító...

SOS! Miért indult el a számítógépem hajnali 4kor tegnap péntek éjszaka amikor mi aludtunk az egész család? Többi lent!

Figyelt kérdés
Tegnap 2016.10.14.én pénteken egész nap 1 percet sem volt Vfts kapcsolva a számítógép itthon. Jó én le feküdtem aludni este 10 óra körül. Az biztos hogy még eddig sem volt be kapcsolva a számítógép tej sport itthon. Jó fél 11kor már aludtam. Apukám este 11kor jött haza. Apummakk ketten élünk. 11 óra után nem sokkal apum is le feküdtem aludni még kicsit beszéltünk is este mert fel keltett. Jó aludtunk. Aztán ma szombat hajnalis 4kor arra kelek hogy apukám kelt hogy fiam miért megy a számítógép hajnali 4kor??? Én mondtam nrki: apa nem tudom a mai nap egyszer sem kapcsoltam be 1 másodpercre. (Amúgy nem nagyon tudtam volna mert 3ig suliba voltam aztán meg a városba.) És hajnali 4kor apum fel keltett és csak annyit mondott hogy miért megy a gép. Jó én hajnali 4kor nem keltem fel az ágyból csak onnan mondtam apumnak hogy nem tudom hogy miért megy a számítógép. Aztán mondrá apum hogy azt írja a monitor hogy: a Windows konfigurálásanak előkészítése. Kérem ne kapcsolja ki és ne húzza ki a számítógépet. Jó apum hajnali 4kor hulla fáradtan nem várta meg míg a gép telepíti a frissítéseket és kényszer leállítást csinált rajta (azaz 10 másodpercig nyomva tartotta a bekapcsoló gombot és le állt a gép.) Krrfes: miért kapcsolt be magától a gép éjszaka amit apum hajnali 4kor vett észre és mi baja lett a gépnek hogy le állította apum annak ellenére hogy a gép azt írta hogy ne kapcsolja ki és ne húzza ki a számítógépet???? S válaszokat és a segítséget előre is nagyon szépen köszönöm!!!

2016. okt. 15. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Baljós előjel, szellem van a házban.
2016. okt. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Koplárovics Béci ***** válasza:

A Windows a frissítések telepítése érdekében képes "bekapcsolni" a gépet. Értsd ezt úgy, hogy amikor egy gépet úgymond kikapcsolsz, néhány dolog még működik benne. Így többek közt az óra is, illetve beállítható egy időzítő is, amire bekapcsolhat (egész pontosan: elindulhat) a gép.

De egyébként te is tudsz beállítani indítást, a BIOS-ban ez Wake on Alarm (vagy hasonló) címen szerepel, de beállítható hálózati adatforgalomra, meghatározott hálózati kódra is az indulás. Ilyenkor mondjuk ha valaki túl sokat tud a gépedről és a hálózatodról, az szóraozni is tud veled - én arra használtam ezt a lehetőséget, hogy amikor hazaértem, a telefon automatikusan csatlakozott az otthoni wifire, ezt a csatlakozást egy applikáció érzékelte, és ha már érzékelte, akkor küldött is a gépnek egy ébresztő csomagot (csak sajnos ha éjjel valamiért eldobta a wifit a teló és újracsatlakozott, akkor ugyanúgy felkelt a gép).

De az is lehet, hogy úgy van beállítva a gép, hogy áramszünet esetén mindenképpen bekapcsoljon, és volt egy áramszünet.


Lehet baja a kényszerített kikapcsolástól. A windowsnak legalábbis lehet, fizikailag egyetlen alkatrész sem megy tönkre ettől, csak elképzelhető, hogy a windows megadja magát, mert pl egyik fájl már egy frissített verzió, egy másik még a régi, és nem tudnak egymással kommunikálni.

2016. okt. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván kísértet volt. Ne hidd el a sok tudományos maszlagot, amit itt írnak.
2016. okt. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1. Menj máshova játszani innen el lehet tolni a biciklit! 2es köszönöm szépen de csak nem lett baja a Windowsnak remélem mert a legújabb Windows 10 64 bit op rendszerem van. Vagy mégis lehet hogy baja lett? Minden esetre nemsoká majd ha oda jutok be kapcsolom és meg nézem! 3as miért gondolod hogy a 2es baromságot ír?
2016. okt. 15. 11:00
 5/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

olyan hangos?


baja hogy lett e nem lattad meg?


frissitsd ujra

2016. okt. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4 ja ok be se kapcsoltad


hat max mi lesz? ujratelepited es ennyi

de windows 10 talan mar eleg biztonsagos ilyen teren is


adatokat meg legalabb kulon particion szoktak tarolni es akkor letudod menteni, ha netan a windows osszeomlott, de regen a telepitolemezzel helyreallitani lehetet hogy elinduljon

de remeld nem lesznszukseg erre

2016. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ÜDV! Nekem is volt ilyen! Biosban az intel smart connect ki kell kapcsolni! Nekem azért indította el mert frissítette az időt!
2016. okt. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!!! :)
2016. okt. 15. 14:24
 9/11 A kérdező kommentje:
Halistennek semmi baja nem lett hibátlanul működik!
2016. okt. 15. 14:25
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Mi lenne ha megnéznéd az eseménynaplóban? Erre találták ki...
2016. okt. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!