Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baj, ha ennyire udorodom...

Baj, ha ennyire udorodom anyámtól?

Figyelt kérdés
Sokat, szinte mindig bántalmazott lelkileg és fizikailag, lealacsonyított már gyerekkoromban is, és recesszívvé tett a tobbi gyerekhez képest. Most 18 éves vagyok és még 1 évet vele fogok élni, rájottem, hogy beteg, persze mindenki, aki gyerekbántalmazást hajt végre, az beteg. Mostanában már nem ut meg, csak szavakkal bánt. De undorodom tole, minden mozdulatától elkap a hányinger, és a hangját is amikor meghallom a sírás tájékán vagyok. Ez normális? tegnap éjszaka sem aludtam sokat, és most bejon a szobámba, járkál, kinyitja az ablakot és kimegy, és felkeltett, tehát megint lottek az alvásnak, egyrészt azért is mert elkapott az undor. Sose lennék képes bántani ot, se semmilyen embert, de gyakran a megsemmisulését kívánom, vagy csal egyszeruen nem akarok mellette élni, mindig beszél és járkál be a nap folyamán is a szobámba, és így nem tudok tanulni sem. Direkt sem hagy, a konyveimet budoseknek nevezi, és úgy érzem már direkt piszkál. Nagyon, nagyon felmegy bennem a pumpa. Normális, hogy ennyire elviselhetetlen számomra? Hiába az anyám....18/L

2015. júl. 30. 04:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hát ha így viselkedik, persze hogy normális, hogyis szerethetnéd ezek után. engem apám ugyan nem vert, de bőven tett érte hogy megutáljam.. egyszerűen zavar a jelenléte, ha hazajön munkából is, rögtön elmegy a kedvem mindentől, próbálok elvonulni valahova, vagy kicsit lelépni itthonról hogy minél kevesebbszer találkozzak vele.. tudom, ez sem normális de egyszerűen én sem bírom vele. 18/F
2015. júl. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha bántalmazott, akkor teljesen érthető, hogy így érzel vele szemben.


"Sose lennék képes bántani ot", ha ezt így leírod, akkor már megfordult a fejedben.


A "recesszív" szó jelentésének nézzél utána.


Nem szoktam ezt javasolni kis hiszti miatt 18 éveseknek, de te tényleg lépj le otthonról, számomra elfogadhatatlan, hogy egy anya (?) bántalmazza a gyerekét.

2015. júl. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Megfordult a fejemben persze, de nem tudnám megtenni....

A recesszívhez pedig annyit, hogy a tobbi gyereket kiemelte, engem minden felnott elott oltogatott, durva megjegyzeseket tett, és kinevetett.

Most már azon gondolkodom, hogy milyen diagnózist tudnék neki felállítani....gondoltam bipoláris zavarra is, de ot orvoshoz nem lehetne elvinni, mert nincs betegségtudata.

2015. júl. 30. 05:42
 4/14 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben érthető,hogy anyudat nem szívleled.Ha elköltözöl és anyagilag önálló leszel,ahhoz is jogod lesz,hogy tojj rá nagy ívből és még ünnepekkor se szagolj felé.
2015. júl. 30. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És rengetegszer mondott rám olyanokat, hogy egy budos k. vagyok, semmirekello, miért szulettem meg, csak a bajt hozom rá, én egy rakás szerencsétlenség vagyok, nem csoda, hogy mindenki utál, egy nulla, egy semmi vagyok, meg miért élek, és kozben utott és lekopott. Egyszer majdnem belémszúrta az ollót. Ezzel az a baj, hogy én átlatom, hogy beteg, de akkor 10 évesen nem igazán tudtam. Pár ember tett megjegyzést, hogy úgy gondolják nem bánik velem anyám rendesen, az élettársa végig tudta nézni, és hallgatni és még az o pártján állt, és az is rosszul esett, amikor meséltem errol valakiknek, akik anyám barátai, de ok erre nem tudtak mit mondani, és még mindig mosolyognak és nevetgélnek vele.
2015. júl. 30. 05:50
 6/14 anonim ***** válasza:

Hasonlón mentem át. Négy gyerekből a harmadik vagyok.

A legidősebb az okos a második a szép, a legkisebb a művész.

Amit én elértem, az volt a minimum.

Egyszerűen semmi se volt jó amit én csináltam. Az apám azt mondta, hogy olyan vagyok, mint a tejszínfagyi. Édes is krémes is, de ízetlen, unalmas.

A kamaszkoromban anyám masszívan ivott, én láttam el a húgom.

Emlékszem volt egy tanárom, aki látványosan utált. Egyszerűen ideges volt, pedig olyan tantárgyakat tartott, amikből mindig minimum négyes voltam.

Na, ő majdnem megbuktatott.

Két éve találkozunk. Elmondta, hogy pályafutása alatt alig egy féltucat diák akasztotta úgy ki, mint én. Ugyanis szerinte nem a szakmunkás képzésen volt a helyem. és bosszantotta, hogy nem vettem észre.

2015. júl. 30. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
hogy ennyi beteg ember szabadlábon létezhet..
2015. júl. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ráadásul én kényszerbeteg lettem akkor gyerekkoromban, aztán szorongásos zavarokkal kuzkodtem, késobb pánikbetegséggel. Mondhatnám, hogy tonkre tett, de ez az én hibám is, amiért gyenge voltam/vagyok. Nekem kell felerosodnom
2015. júl. 30. 06:26
 9/14 Költőnő? ***** válasza:
nem kell undorodni tőle... Azt mondod, egy év: ha 18 éves vagy, már kinyithatod a szád, hogy éjszaka aludni szeretnél (gondolom sulis vagy még), egyébként meg ignoráld. Nálam mkét szülőm lelkileg terrorizálta egymást és minket is. Tudom, min mész keresztül, bár bennünket nem ütöttek, csak szavak szintjén meg metakommunikáció szintjén. Ezért is írom, h a legjobb, amit tehetsz, h lehetőségeidhez mérten ignorálod.
2015. júl. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Az a fura csak ebben a sztoriban, hogy leírod anyukád mennyire szar alak, hogy mennyire lealázott téged sokak előtt és hogy egyszer majd beléd szútra az ollót, ettől függetlenül annyira mégis törödik veled hogy egyedül tovább taníttat - mert írod nevelő apád van, és a könyveid büdösnek találja - plusz van számítógéped vagy ahhoz hasonló amire még internet is van kötve...


Sokan tényleg átélik azt amit te leírsz itt, de azoknak 18 évesen nem volt se tovább tanulási lehetősség a kezükbe adva, se olyan luxus hogy internet ... ebből kifolyólag nagyon gyorsan fejezd be az anyád sarazását, ha meg tényleg ilyen a viselkedése akkor állj a sarkadra és mond meg neki, ne itt vad idegen emberek előtt sajnáltassad magad és égessed az anyádat, aki felnevelt és most az ő pénzén internetezel!!!

2015. júl. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!