Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Facebookba rendőrség beléphet?

Facebookba rendőrség beléphet?

Figyelt kérdés

A tesóm az utóbbi időben olyan dolgokat vág a fejemhez, amit nem tudhat sehonnan, hacsaknem beletúrt a facebook beszélgetéseimbe. Ami viszont lehetetlen, mivel nem velem él, nem tudja a jelszavam és nem jelenkeztem be soha ezelőtt se a telojan se a gépén, ez biztos! Szóval valahogyan bejutott a facebookomba... Ott kezdődik a gyanúm, hogy a legjobb haverja rendőr... És ma rákérdeztem tesómtól hogy honnan tudja amiket tud, és nem árulta el, csak annyit hogy elsőkézből tudja rólam a dolgokat. Olyan dolgokat, amiket csak egy emberrel beszéltem facebookon, senki más nem tud róla és az sem mondta neki akivel beszéltem ezeket.. Szoval minden kizárva, csak az maradt hogy megkérte a rendőr haverját hogy nézzenek bele a facembe.. Ez lehetséges?? És ha igen, felelősségre vonhatom a rendőrt??

Magándolgaimról van szó, ne menjunk bele hogy mikről, de nagyon nagy súlyúak és sosem akartam hogy megtudja ... Semmi joguk nem volt belenézni!



2016. okt. 21. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
ezt nevezik hatalommal való vissza élésnek ami tiszteletbeli állampolgárnál amilyen a rendőr úgy szint bűncselekménynek minősül tehát el is vesztheti a munka helyét ha tényleg valami rendőrségi kém programmal fel törte a facedet.
2016. okt. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 b4r4thg ***** válasza:
100%
Biztos nem a rendőr által jutott be. Ehhez hivatalos kérvényt kellett volna beadni a facebookhoz, aki szinte biztos hogy visszadobta volna személyiségi jogokra hivatkozva. És csak ez lett volna vagy másfél év a magyar rendőrségnek.
2016. okt. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs sem joga, sem eszköze (sem ideje, sem kötelessége, sem feladata, semmi) a rendőrségnek ilyen dologhoz, rossz irányba puhatolózol. Csak azért mert valaki rendőr és van bizonyos szintű hatalma, még nem fog hozzájutni senkinek a belépési adataihoz, főleg nem mások profiljában böngészni. Ilyen nincs.


A legegyszerűbb ha letöltött egy keylogger programot, azzal megszerezte a jelszavadat és onnantól kezdve szabadon beléphet. Legelső dolgod legyen egy víruskeresés, majd csak utána a jelszóváltoztatás.

2016. okt. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az enyémre töltötte le a vírust? Vagy hogy jutott volna az en gépemre/telómra a vírus?

Másodiknak írnám hogy de, a rendőrség indokolt esetben hozzáfér a facebook beszélgetésekhez... Ezt onnan tudom, hogy volt ismerősöm aki bajba keveredett és a rendőrség napokon belül megnézte kikkel beszélt facebookon és azok alapján bukott le.

2016. okt. 21. 20:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha egy feljelentés történik és nyomozás indul akkor a rendőrség kikéri a Facebooktól. De olyan nincs, hogy bármely rendőr leül a "szolgálati" gép elé és akkor csak úgy belép bárki profiljába.

Ne erőltesd ezt a rendőrség-dolgot mert beégsz vele. Ilyet nem csinálnak csak úgy hobbiból és szórakozásból amire gondolsz.


Semmilyen komoly tudást nem igényel egy kémprogramot letölteni a gépedre, ami minden belépési adatot rögzít, esetleg el is küld valakinek, aki onnantól kezdve beléphet bármilyen fiókodba. Ha közös gépet használtok vagy valaki odaült és ott felügyelet nélkül vagy akár felügyelettel bármit telepíthetett, akkor azt is. Ha valaki küldött neked linket, programot, hamisítvány oldalt amivel beléptél, szintén hozzáférést szerezhetett a profilodhoz. Ezek mind "hétköznapi" dolgok, semmi sci-fi nincs bennük megvalósíthatóság szempontjából.


A testvéred az első számú gyanúsított, mivel beismerte hogy első kézből tud róla, tehát neki van betekintése a profilodba. Ezt meg intézd el családon belül.

2016. okt. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elmondták amit tudnod kell. Képtelenség, amit állítasz, mivel nincs indok, amiért a rendőrségnek a Facebook-tól hozzáférést kellene kérnie a fiókodhoz, pont.

Vírusirtót neki, ellenőriztesd a gépet. Ha két külön tárolón van a rendszer és a személyes adataid, akkor pedig akár azt is csinálhatod, hogy haver gépén (csak ne a tiéden) csinálsz egy booteszközt, leválasztod az adatoknak otthont adó tárolódat, boot-olsz a booteszközről, csutkára leformázod a rendszer-tárolót és ráhúzol egy tiszta rendszert, tehát tiszta telepítéssel újrarakod a gépet. Ezt lakd is be mielőtt visszacsatlakoztatnád a leválasztott adattároló HDD-t, tehát minden alapvető program mehet fel rá, vírusirtóval együtt. Le is futtathatod mielőtt visszatennéd a HDD-t. [link] - mindezek után "biztos ami biztos" alapon készíthetsz egy ilyen boot-olásra képes eszközt is, hogy ellenőrizd először a rendszertárolót, utána pedig a HDD visszacsatlakoztatása után azt a HDD-t is leellenőriztetheted ezzel az eszközzel (ajánlott). Sőt, ha még paranoidabb szeretnél lenni, akkor a HDD ellenőrzési ideje alatt a rendszertárolót leválasztod. Ezek után garantáltan kizárhatod majd a vírust, mint lehetséges veszélyforrást.

Btw, a Facebook-on van lehetőség kétlépcsős bejelentkezésre, erősen ajánlott az ilyesmik elkerüléséhez. Sőt, meg is tudod nézni, hogy honnan jelentkeztek be. Ha a tesódnak van hozzáférése a fiókhoz, ismeretlen helyről történő bejelentkezéseket is találni fogsz, ez biztos. Az lesz az a pont, amikor biztos lehetsz abban, hogy valahogy megszerezte a jelszavadat. Azt, hogy honnan jelentkeztél be (meg milyen eszközökről) itt találod: Beállítások--->Biztonság és bejelentkezés--->Bejelentkezett helyek bekezdés. Vedd figyelembe, hogy az általad használt beállításoktól függően lehet pontos, vagy kevésbé pontos a helymeghatározás, így pl. a pontos helytől kezdve akár a 10-20km-re odébb található helyig bármit kijelezhet a Facebook az előzmények között. Ha te tisztában vagy a vonatkozó beállításaiddal, akkor meg fogod tudni különböztetni a nem pontos helyet jelző, de hozzád köthető bejelentkezéseket az idegen bejelentkezésektől. Nálam pl. frankón téved 10-20km-eket a rendszerük, de én a lehető leginkább minimalizálom a helymeghatározást, azért téved. Optimális esetben pontosan meghatározza a bejelentkezés helyszínét. Időpontban és használt eszközben pedig egyáltalán nem téved és ezért ismerheted fel a saját bejelentkezéseidet.

Ha a kétlépcsős bejelentkezés egyszer aktív, minden eszközödön egyszer kérni fog megerősítést a bejelentkezéshez. Telefonos SMS-visszaigazolással kell megerősítened majd a bejelentkezéseket, de csak 1x, onnantól az adott eszköz felkerül a megbízható eszközök listájára, azaz nem kér többször hitelesítést. Kérhetsz értesítőt is a bejelentkezésekről, ugyanitt a "Biztonság és bejelentkezés" beállítások között "Értesítések kérése az ismeretlen bejelentkezésekről" néven. Nekem ez be van kapcsolva, de a kétfaktoros hitelesítés nincs, mivel nálam ez nem indokolt (nem őrzök titkokat Face-n, de nem is törtek fel még soha).

2019. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!