Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik ingyenes vírusírtót...

Melyik ingyenes vírusírtót használjam? Melyik a legjobb? AVG, AVAST! , AVIRA? (Eddig ESET volt, de már nemlehet ingyen licencelni 30 naposat. ) Vagy esetleg tudtok jobbat? Állítólag most nagyon jó az AVIRA, csak nem magyar.

Figyelt kérdés

2016. okt. 31. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindegyiknek megvan a maga problémája.


Az AVG telerakja a gépet az AVG által gyártott, vírusként működő "extra" programokkal, plsu bejelez minden egyes kalóz szoftverre.


Az Avast bloatware, minimum i9 proci meg 400 giga RAM kell hozzá, hogy legalább az aknakereső fusson. Emellett a netet is szinte nullára lassítja, 3 hetente meghibásodik, és újra kell telepíteni.


Az Avira félpercenként reklámokat dobál fel. Ronda az ikonja is, és nagyon fapados.


Ott van még az MSE, ami életében egyetlen vírust se fogott még, de legalább nem dumál.


Van a Bitdefender, ami állandóan lefagyasztja az oprendszert, és win7-nél újabbakkal nem is működik.


Van a Comodo, ami a világ legrosszabbul megírt szoftvere, és 99%-a felesleges funkciók gyűjteménye. Nem mellékesen minden felhasználói jogod megszűnik, ha feltelepíted.


Ott a Panda, ami lopja az adataidat, meg a Zone, ami igazából tűzfal, csak hozzácsatoltak pár bájtot, hogy teljes antivirus szoftverként lehessen eladni.


Van McAfee, ami maga is spyware, manapság egyéb programokhoz csatolva terjesztik, mint a toolbarokat meg search engine-eket.


Van még egy csomó kevésbé ismert, amikről nem sokat lehet írni, mert még soha senki nem próbálta őket.


Próbáld végig őket, és tartsd meg azt, ami a legkevesebb szenvedést okozza számodra.

2016. okt. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ergo mind rossz...
2016. okt. 31. 15:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem az Avasttal semmi problémám nem volt azt leszámítva, hogy folyamatosan tolja a reklámokat. Szerencsére ez megoldható a csendes üzemmód bekapcsolásával. Nem zabálja az erőforrásokat, nem panaszkodik, netet sosem lassította.


AVG-m és Avirám régebben volt, őszintén szólva gyűlöltem őket. AVG nullára lassította a gépet, az Avira meg alig működött. Most nem tudom, mi a helyzet vele.

A Panda is pocsék volt mikor kipróbáltam, konkrétan használhatatlan lett tőle a gép.


A többiről nincs "élményem", már jó ideje Avastot használok. Azt javaslom, először ezt próbáld ki, és ha nem bírod elviselni, próbálkozz mással.

2016. okt. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És, ha netbankolok ahhoz is jó a free verzió?
2016. okt. 31. 15:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen. A fizetős verzió többnyire parasztvakítás a víruskeresők esetében.
2016. okt. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!