Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért van még a gépemen a vírus?

Miért van még a gépemen a vírus?

Figyelt kérdés
Rengeteg vírusirtót kipróbáltam és mind közül az Adwcleaner találta meg pontosan a Safefinder böngésző eltérítő vírust.Az Adwcleaner karanténban is helyezte,de még mindig a Firefox keresőt eltéríti a Yahoo (fake) keresőre!Minden létező megoldást kipróbáltam és nem törlődik ki a vírus!
2016. nov. 7. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Format C:\, esetleg az egész HDD-t. Ez a legbiztonságosabb módja egy vírus eltávolításának, szerintem.
2016. nov. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lajos54 ***** válasza:

A víruskeresők jó része nem fogja megtalálni, mert tulajdonképpen nem vírus. Esetleg a Malwarebytes megtalálja (ez ugyebár nem víruskereső, hanem malware eltávolító. Egyébként még itt (is) olvashatsz róla:

[link]

2016. nov. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 Olvastam ezt a linket is.Lefutattam a Malwer-t is az is megtalált 2 kártevő vírust és 10 veszélyes filet.Karanténba helyezte szépen és még ezek után is eltéríti a böngészőt a Safefinder!

Szerintem ebből újratelepítés lesz.

2016. nov. 8. 23:38
 4/7 Lajos54 ***** válasza:

Valószínűleg nem elég figyelmesen olvastad el, mert van egy ilyen:

"A(z) Reimage malware-ek észlelésére használható. A fertőzések eltávolításához meg kell vásárolnia a teljes verziót."

Éppen ezért javasoltam a Malwarebytes nevű programot, az ingyenes.

Azért ennyi kis probléma miatt meggondolnám, hogy érdemes-e újratelepíteni a gépet. Kizárt, hogy ne lehetne megoldani másképp.


[link]

2016. nov. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Lajos54 ***** válasza:

... és van mégegy cikk, a korábban linkelt oldalon, ez már kifejezetten a Safefinderről szól:

[link]


Van sok cikk a neten, ami ezzel a problémával foglalkozik, érdemes őket átnézegetni. Ez például részletesen foglalkozik az eltávolítással, bár a magyarsága elég érdekes :)


[link]

2016. nov. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lajos54 ***** válasza:
Végül az #1 válaszolónak: valóban garantált az eredmény, de azért fejfájás ellen kicsit durva módszer a fej levágása :)
2016. nov. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lefuttattam még egyszer a Malwarebyte-ot és talált még egy vírust amit karanténba zárt.A karantént töröltem és most úgy néz ki jó minden! :)

Köszönöm a válaszokat és a segítséget!Ment a pacsi! :)

2016. nov. 9. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!