Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mennyire biztonságos bankkárty...

Mennyire biztonságos bankkártyával fizetni az interneten?

Figyelt kérdés
Én nem aggódok miatta, inkább anyum volt bizonytalan, nehogy visszaéljenek vele. Itt most nagyobb cégekre gondolok (pl:E-mag, Steam), ismeretlen webhelyelen én nem vásárolok. Ma vettem egy alaplapot, és végre sikerült rávennem anyumat, hogy kártyával figessünk, mert kapunk valami 2000 ft-os kedvezményt. Személyes tapasztalatok is érdekelnek az internetes vásárlással kapcsolatban.
2016. nov. 9. 23:10
 1/7 Amarok Tonrar ***** válasza:

"Itt most nagyobb cégekre gondolok (pl:E-mag, Steam), ismeretlen webhelyelen én nem vásárolok."


Ebben az esetben teljesen biztonságos. Ha valaki le akarja (és tudja) nyúlni a pénzed, az úgyis megteszi.

2016. nov. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
steamen már vagy 500$ költöttem kártyával és eddig semmiféle visszaélés nem történt azon kívűl hogy jó drágák a játékok:,D
2016. nov. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minél kevesebb helyen mentsd el a kártya adatokat és nem lesz gond.

Steam esetén mondjuk nem baj, de ha főként az OTP/CIB stb... oldalakra irányít át a fizetés és ott adod meg őket, az biztonságosnak mondható. (Azt, hogy az SSL-t megkerülve lehallgatják stb ne vegyünk most, elég extrém eset.)

2016. nov. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az emberek alaptalanul félnek az online vásárlástól, mert a média felfúj minden visszaélési esetet.

Amikor valakinek ténylegesen lenyúlják a pénzét a kártyájáról, az általában akkor történik, mikor:

a: a Dzsunka-művek titkosítatlan oldalán vásárol

b: egy emailben érkezett phishing oldalon adja meg balga módon a kártyaadatokat

c: keylogger van a gépen, amivel ellopják az adatokat


Ha az ember ismert, nagy szolgáltatók rendszerében vásárol (eBay, Paypal, Emag, Edigital, vagy bármely webshop, ami OTP, CIB, stb nagy bank rendszerét használja), normálisan frissített rendszere, böngészője és vírusirtója van, továbbá nem adja meg mindenféle kétes helyen (pl ami nem https, vagy gond van a tanúsítvánnyal) a kártyadatokat, akkor gyakrolatilag nincs félni valója.

2016. nov. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is biztonságos, évek óta szinte mindent így fizetek (amit lehet), és soha semmilyen problémám nem volt. Igaz, hogy megbízható cégektől vásárolok én is csak - ami kicsit is gyanús, azt vagy hagyom a fenébe, vagy ha nem nagy az összeg, akkor PayPal-on "proxy-zom". Ráadásul nem is dedikált netes kártyáról, mindig vagy a debit, vagy a credit kártyáról közvetlenül.


Egy pl. OTP-s EV-s tanúsítványt megkerülni az tényleg egyedi eset, annyira, hogy nem is nagyon van ilyen, a felhasználó közreműködése nélkül. Mert vagy lenyúlták az OTP-s tanúsítványt aláíró köztes és CA aláírót (ami kizárt), vagy hamis, ami meg simán kiderül - vállalati proxy-nál vannak ilyen SSL csalások, de ott is látszódik, csak oda kell figyelni.


Szóval kb. olyan, mint amikor KP-val fizetsz, akkor is megnézed, hogy kinek adod a pénzt, és mennyit :-)

2016. nov. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Egy pl. OTP-s EV-s tanúsítványt megkerülni az tényleg egyedi eset

->

https://www.youtube.com/watch?v=iG5rIqgKuK4

https://www.youtube.com/watch?v=LTtvE9jNv84

[link]


amúgy használj virtuális kártyát, azaz egy olyan számlát, amire csak akkor raksz pénzt, ha fizetni szeretnél.


Az eredeti számládhoz az adatokat ne add ki senkinek se: cvv kód, kártyaszám, lejárati idő.

2016. nov. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem egy kínai oldalon vásároltam már kártyával, eddig sosem volt belőle gond.

Ha félsz, használj PayPalt vagy webkártyát.

2016. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!