Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusirtóval kapcsolatban...

Vírusirtóval kapcsolatban kérhetnék tanácsot? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Már évek óta az Avastot használom a Windows XP-s gépemen, de amellett, hogy ez nem éppen a legbiztonságosabb operációs rendszer, még a gép maga is eléggé lassú, használtan lett véve jó pár éve, nem túl jó felépítésű. Kb. egy hete találtam rá a Baidu PC faster gyorsító programra, amit remélve hogy segít valamit letöltöttem. Egyúttal felajánlotta a saját vírusirtóját is telepítésre. Tudom hogy nem szerencsés egy gépen több vírusirtó, pont ezért, így egy hét után szeretnék dönteni. Az avasttal nagyon fagy a gép, bár a vírusokat eddig még mindig megtalálta. A Baidu antivírus viszont sokkal gyorsabb, de nincs vele tapasztalatom.

Köszi a segítséget.



2016. nov. 16. 13:48
 1/7 Lajos54 ***** válasza:

Nem kifejezetten mondják jónak. Érdemes elolvasni mondjuk ezt:

[link]


Egyébként, egy gyengécske laptopon, különféle nyomós okok miatt én is használok XP-t. Nekem az Avast is nagyon lassította. Újabban NOD32-t használok rajt, az lényegesen jobbnak tűnik.

2016. nov. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Avira, PandaCloud, ami aránylag jó xp-hez.


Évek óta nem lett újratelepítve? Azt érdemes lenne.

Az a Baidu valami kínai program. Én kerülném, de nem használtam.

2016. nov. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! :)

Mindenesetre az avastot levettem, amíg utánanézek a ti általatok ajánlottaknak, addig talán ez is megteszi :D

De így lényegesen sokkal gyorsabb!

2016. nov. 16. 16:18
 4/7 Lajos54 ***** válasza:
Legfeljebb egyszercsak észreveszed, ahogyan masírozik a sok pici kínai... :)
2016. nov. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel egyáltalán nem megbízható oldalakról tölthető le ez a Baidu (Softonic), én nem tölteném le. Egyébként bejelzett rá az Eset Internet Security10.
2016. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2016. nov. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Tudja mindenki..., Kína (is) egyre jobban rászorul a minden módon való, folyamatos információszerzésre. A Baidu a kínai Google, szoros összefonódásban a kínai kormányzattal, és nagyobb adathalász (állam), mint az USA"

.

2016. nov. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!