Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van egy régi számítógépem,...

Van egy régi számítógépem, amit pár éve nem használok. Hogyan tudnám újra telepíteni úgy hogy jelszó van rajta?

Figyelt kérdés
Sajnos évek óta nem volt bekapcsolva, és elfelejtettem a jelszavát. Van egy XP CD-m amit beraktam, de miután bekapcsoltam, nem írja ki hogy Kattintson a CD-ROM-ról való indításról, csak bekapcsol rendesen a számítógép. Hogyan telepíthetném újra?

2017. jan. 20. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak mondom,hogy lehet egy linuxxal jobban járnál,de persze gépconfig és cél függő.
2017. jan. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát, az első marha hasznos válasz volt! :D


Indításkor lépj bele a BIOS-ába és állítsd át a bootolási sorrendet. Vagy indításkor figyeld, hogy nem e írja ki valamelyik funkció billentyűt a sorrend kiválasztásához. (Ha túl gyorsan átugrik ezen a gép, akkor a pause billentyűvel meg tudod állítani.)

2017. jan. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak mondom, hogy ha arra lettem volna kivancsi hogy a Linux jobb e mint a Windows akkor ezt a kerdest irom ki.
2017. jan. 20. 10:47
 4/10 lali51 ***** válasza:

Kérj meg valakit aki ért hozzá!

Újra telepítéshez nem kell jelszó.

Indításkor nyomd a del billentyűt, ekkor be jön a bios ,a boot menüben első helyre kell állítani azt az eszközt amiről telepíted.

2017. jan. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem kell jelszo, de nem tudom pontosan melyik parancsot kell allitani a biosban
2017. jan. 20. 10:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a tiéd hogy néz ki (meg már én is régen kotorásztam benne szerencsére :) ), de keress olyat, hogy boot, boot settings. Sorszámozottan fogja jelölni, hogy melyik meghajtód hanyadik az indítási sorban. Jobbra mellette vagy alatta pedig írni fogja, hogy hogyan tudod átrendezni.
2017. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

BIOS-ban kell átállítani a boot sorrendet, hogy a CD-vel kezdje az indítást. Ha a Bios van lejelszavazva és azt felejtetted el, akkor régi gépnél még van rá esély, hogy kiveszed a BIOS elemet és akkor törlődik.

Amúgy XP-t én már nem telepítenék semmilyen gépre. Nagyon idejét múlt és csak akkor használd, ha nem lesz rajta net, különben 2 perc alatt telemegy vírussal.

2017. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

google kép keresőbe beírod:

bios boot order

látni fogsz egy csomó biost,ami megfelel a tiednek ott látni fogod..

2017. jan. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amúgy meg, ha nem megy,mert a bios van jelszavazva,akkor meg alaplapon clr cmos tűt kell állítani, vagy kiszeded elemet,


Esetleg ha lecsatolod a többid meghajtót a cd kivételével, akkor a cd-ről akar majd bootolni, majd utána visszacsatolod és lehet úgy marad..


Ill. szokott még gyors gomb is lenni biosban boot drive választáshoz.

Ha megnézed az alaplap típusát..


Kérdező: a linuxot meg azért írtam, hogy ha már az xp-t kéne újratelepíteni,akkor megfontolandó,hogy érdemes -e.

Viszont te meg nem írtad oda,hogy mi van jelszavazva.

2017. jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Esetleg ha lecsatolod a többid meghajtót a cd kivételével, akkor a cd-ről akar majd bootolni, majd utána visszacsatolod és lehet úgy marad.."


menet közbe ez nagyon hasznos, tényleg :D

2017. jan. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!