Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egy új felhasználó létrehozásá...

Egy új felhasználó létrehozásával miért tűnik úgy mintha leráztam volna a vírust?

Figyelt kérdés
Valójában nem csak erről a kérdésről van szó, hanem kíváncsi lennék nektek milyen rutin alakult ki a vírusok ellen. Én már rengeteg vírussal találkoztam eddig, volt amelyik elrejtette a fájljaimat és váltságdíjat kért azok visszaállításáért. Több böngésző átirányítóssal is volt tapasztalatom. De a végső megoldás mindig csak az újratelepítés volt. Ami sosem ment mindig gördülékenyen hisz sok cuccomat kellet ilyenkor kimentenem a gépről. Sokszor már úgy éreztem hogy az Avast-ot már nem is érdemes felraknom mert nem ér semmit, inkább ilyen Web of Trust-okkal próbálok kerülőzni. Kíváncsi vagyok a ti hosszú válaszotokra ezzel kapcsolatban, kinek mi a tapasztalata/ véleménye/ rutinja.

2017. jan. 28. 17:18
 1/4 Derwer ***** válasza:

Jó eséllyel ilyenkor nem igazi vírusról van szó, hanem böngésző pluginról és hasonlokról.

Ég vírusirtó szerintem mindenképp kell, de a végső defense line az mindig te leszel.


Ha nem rendszergazdaként használod a profilod, vagy picit odafigyelsz akkor megtudod előzni a dolgokat.

Ha pedig már reinstall, akkor alapból minden adatot egy d partíción érdemes tárolni, ahol egyúttal érdemes a használt programok telepítő fájljait is eltárolni , ami sokkal gyorsabb reinstallt tesz lehetővé.

2017. jan. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem rendszergazdaként? erre még nem is gondoltam. Amúgy felmerülhet ugyebár hogy a D partícióra mentett fájlaim elkapják a vírust, ebben az esetben minden reinstal-nál meglesz a vírus, erre az eshetőségre ingyenes kaparó programok hatásosak tudnak lenni?
2017. jan. 28. 23:33
 3/4 Derwer ***** válasza:

A nem rendszergazdaként használt profil amúgy nem véd a pluginok és hasonlóktól. Ott csak te tudsz tenni.



D-re kisebb valószínűséggel megy át bármi. De még akkor is ugyanott vagy, mint egyetlen c meghajtóval, csak épp gyorsabban lehet reagálni.


Nálam a d meghajtó üzemel a családban egy vírusirtóval ( Meg van NAS is) és az elmúlt 15 éven 5 vírust ha összeszedtünk 4en. Reinstall , Dről/NASról mindig sokkal gyorsabb és nem volt komoly gond.

2017. jan. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 AntZ ***** válasza:

Windows xp-n használtam avastot, és comodo tűzfalat. Nem találkoztam semmi komolyabb vírussal, leszámítva a fent említett plugineket, de azt is csak explorernél, és firefoxnál. Aztán átnyergeltem opera böngészőre (ez alá semmi nem tud plugint telepíteni, ha nem hiszed próbáld ki!), windows 7-re 8,ra 10-re, azóta is maradtam a comodo tűzfalnál, az avast helyett jött a defender.

Pont most olvastam egy érdekes cikket, ami meg fogja osztani az embereket:

[link]

Az első hozzászólónak igaza van, a felhasználón múlik a legtöbb.

2017. jan. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!