Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Nekem egy ASRock Z77 Extreme...

Nekem egy ASRock Z77 Extreme 3-mas lapom van. A Biosban a CPU Ratio Auto-ra van állítva. Jó ez úgy? A további lehetőségek : All Core, Per Core, Ti szerintetek melyikre legyen állítva?

Figyelt kérdés
És lenne még valami. A CPU Fan Speed 1&2 Setting. Ott pedig Automatic mode-ra van állítva. Az maradjon vagy állítsam át a másik lehetőségre ? ( Full on )
2017. febr. 26. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem tuningolsz, akkor a ratio/szorzó-t hagyd alapon, auto-n! A következőnél: all core/auto-ra rakd, mert az az aktív magokat tudja letiltani!

Cpu fan-t pedíg nem brand alapján állítjuk, bá ha nem annyira értesz hozzá, akkor full/ vagy autó-ra tegyed, auto-n magától fogja szabályozni!

2017. febr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mi lenne a különbség játék közben a per és az all core beállítás között ? Érezhető lenne hogy minden mag dolgozik vagy nem ? Mert úgy hallottam hogy ha túrbóra kapcsol a CPU akkor csak az egyik mag dolgozik az én esetemben 4.2 GHz-en. Illetve a per mag az miért jó ?
2017. febr. 26. 11:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függően, hogy all cores vagy per core van kiválasztva, alatta vagy egy, vagy magonkénti beállítás jelenik meg a szorzóhoz. Számodra nincs jelentősége, hagyj mindent automatán.


A hűtésnél full on beállítás mellett mindig csúcson fog pörögni a venti. Ezt nem akarod, mert akkor hangos lesz a gép. Hagyd azt is automatán, és akkor nem fog hangosan menni, ha nincs terhelés alatt.

2017. febr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!