Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kékhalált kapok folyamatosan,...

Kékhalált kapok folyamatosan, mi lehet (ett) a probléma?

Figyelt kérdés
Újonnan szerzett (2 hetes) számítógépről van szó. A napokban elég sokat használtam (napi 8 óra min) és arra lettem figyelmes, hogy ha sok használat után ujraindítom, akkor a windows bejövetele után kékhalált kapok a következő 2 indokkal : Memory_Managemant és page_fault_in_nonpaged_area. Ezt csak úgí tudom megjavítani, ha kb egy óráig nem kapcsolom be, utána egyből jó. Az a kérdés, hogy mi okozhatja ezt a problémát?

2017. márc. 5. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hardverhiba, melegedés lehet ha várni kell, ez új gép vagy csak most szerezted?


milyen oprendszer van rajta?

BSOD viewer program kiírja mi lehet a hiba de az sem 100%

2017. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 P.O.C. ***** válasza:
Futtass le egy alapos memóriatesztet.
2017. márc. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2017. márc. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Pl lehet ez is

[link]

2017. márc. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Egy folyamat olyan adatot címzett meg, ami nem található meg a memóriában. A hibát bármi okozhatja, amin memória van, kezdve a RAM-tól egészen a processzor gyorsítótáráig. Kezdjük a memóriával és a merevlemezzel (ha be van kapcsolva a virtuális memória, valószínűleg be van). Ha hibátlanok, töröljük és hozzuk létre újra a lapozófájlt, ezután jöhet egy újratelepítés, mert a többi hardver ellenőrzése már igen bonyolult. Ha frissen telepített rendszerrel is megismétlődik a hiba, akkor a legbiztosabb módszer, ha elkezdjük cserélgetni a szóba jövő alkatrészeket. Fontos, hogy minden csere után ajánlott friss rendszer használata, de legalább az illesztőprogramot távolítsuk el!".

2017. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Használtan vetted boltban? Van rajta valamennyi garancia? Én a helyedben azonnal szervízbe vinném. Ha nincs garancia, Vaterán vettedm akkor is szervíz, de neked kell kifizetned a javítását. És ez nem elég, mert nemcsak újra kell telepíteni a Windowst, de az illesztőprogramokat is.
2017. márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezért sem szabad használt gépet venni magánszemélytől! Cégeknél van garancia. Ha viszont új gép, akkor van garancia szervize, esetleg kérheted a cserét is. NEM Lenovo Ideapad 100 véletlenül? Nekem néhány hónap után tette ugyanezt, kijavították és eladtam.
2017. márc. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nyugi Srácok, Friss és tiszta a gép. Window 10 volt rajta, de kékhalált kapott a rendszer mert a csávó aki rárakta, rossz példányú Windows volt neki, a napokban felrakta a win 7 et, 1 hétig jó volt.
2017. márc. 5. 23:27
 9/12 A kérdező kommentje:
Összegezzük légyszi, hogy mit irjsk még le, mert igy nemtudom kibogarászni :( jah és csak 5 percenként tudok irni, mert friss a fiók
2017. márc. 5. 23:36
 10/12 Hominida ***** válasza:
Vagy hibás, és akkor szervizbe vele, garanciális. Vagy túlhevül a gép, akkor először is egy ideig figyelni kell a belső hőmérsékleteket, pl. Speccyvel, és gondoskodni kell a szabad szellőzésről. Vagy csak a melegedésre jön ki benne hiba, akkor mindkét előbbi érvényes.
2017. márc. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!