Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Így ellophatják a jelszavaimat?

Így ellophatják a jelszavaimat?

Figyelt kérdés

Tegnap megnyitottam egy oldalt(kutakodtam a neten), és a tipikus hülye módszer történt, rákattintottam az oldalon belül egy linkre, ami átvitt az új oldalra, de cserébe megnyitott egy másik oldalt is.

Ilyenkor azonnal kiszoktam nyomni a másik oldalt(de valamiért megakadt a szemem rajta, és valami "OTP" volt a nevében), de megsem néztem. Azonban az új oldal olyan volt, mintha kifagyott volna. A böngészőben minden működött flottul, több oldal is bevolt nyitva, amik közt tudtam ugrálni, új oldalt is tudtam nyitni, de az a lap amire átdobott befagyott. Hiába x-elgettem a lapját, nem zárta be, és nem is reagált semmire.

Emiatt a böngészőt sem engedte bezárni.

Feladatkezelővel kilőttem a böngészőt, töröltem minden előzményt, cookit, meg mindent.

Elindítottam egy víruskeresést, (eset nod 32 antivirus 9), és nem talált semmit.


Létezik olyan, hogy a böngészőmben "tárolt" jelszavakat kitudják lopni, úgy hogy nem települ semmi a gépre?

Full jelszó cserét kéne eszközölnöm egy másik gépről, vagy mit gondoltok? Túlparázom a dolgokat?

Bankkártyámat féltem csak, mostanában annyit írnak róla, hogy paypal-en keresztül lehúzzák az embereket, és ismert embereket is feltörnek.

Amúgy a böngészőmben semmi reklám nincs, nem is vettem észre semmi fagyást, vagy változást, csak az-az "otp" felirat, meg az, hogy az-az egy oldal befagyott, most megrémisztett.



2017. márc. 13. 07:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy is megszerezhetik, h közben nem akad le semmi. sőt: inkább az a gyakoribb.
2017. márc. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a lelki békém érdekében, csinálok egy nagy jelszó változtatást, biztos, ami biztos.
2017. márc. 13. 07:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Banki jelszót amúgy is balgaság eltárolni a böngészőben, azt illik mindig frissében beírni. De mellesleg OTP-nél nem kell a belépéshez SMS megerősítés?
2017. márc. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Banki jelszó nincs eltárolva, azonban ebay, aliexpress, igen. Ezekhez meg a bankkártyám hozzá van csatolva.

Nekem nem kér sms-t a belépéshez, de van egy olyan lehetőség, hogy amikor valaki belép, akkor küldenek egy sms-t, de zavart, hogy napjában egy csomó sms jön, ezért kiiktattam.


Az oldal fagyására most sem tudok rájönni, talán az adblocker hülyítette meg.. nem tudom, sajnos.

Eddig nem jött semmilyen dolog, hogy valaki bepróbálkozott volna valamivel. Bár jelenleg nincs is a kártyámon olyan sok pénz, mert levettem.


Közben nézelődtem a neten, azt hiszem jelszócsere után már csak másolgatom majd a jelszavakat, és még be sem gépelem. Szerintem egy email, paypal, ali, ebay, netbank jelszó csere csak elég lesz. :)

2017. márc. 13. 11:04
 5/8 A kérdező kommentje:

Ha valakit netalán érdekelne:

Ma újra ellátogattam a weboldalra, és ugyanúgy kidobta az otp-s reklámot. Egy tipikus hülye reklám volt, hogy az otp téged sorsolt ki, kattintsd ide, meg oda.

A lap újra behülyült, de betudtam zárni.

Szerintem csak túl paráztam a dolgot, de teljes jelszó csere volt, és mostantól csak másol-beilleszt, nem ütöm be sehova a jelszómat. :)

2017. márc. 13. 21:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is túlparáztad, vannak ilyen reklámok, hogy megnyitja az ilyen olyan bank oldalát, vagy a legjobb, amikor hatalmas oldalon berobban, hogy vírusos a gépem és most azonnal töltsem le ezt a programot és akkor nem lesz az. Na ezeket azonnal bezárni..


Azért mert jön egy pop up oldal, reklám, az még önmagában nem elegendő arra, hogy minden jelszavadat megtudják. Ahhoz már magának a vírusnak is fel kell kerülnie a gépedre, de a mai vírusirtók azonnal szólnak, ha gyanús az oldal. Akkor van gáz, ha elhiszed, amit az oldal mond, és letöltesz valamit, vagy elkezded megadni a személyes adataid. Na akkor már lehet félni.


De mondom, egy pop up reklám oldal felbukkanása önmagában még nem rejt akkora veszélyt. Ha elkezdesz rajta kattintgatni, letölteni, adatokat kitölteni...

2017. márc. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amit láttál az nem vírus, hanem egy "kérdőív"

Rengeteg ilyen van a neten (tesco, otp, walmart, amazon..)

Sokan nem tudják mik ezek és mire jók. Ez nem neked hasznos, hanem annak akitől kapod. Ha te ezt kitöltöd akkor ő pénzt kap érte. Ha egy magyar ember tölti ki akkor ez az összeg általában nevetségesen alacsony ~0.04$. Ha a végén csinál egy "megerősítést" (=előfizetés sms-ben valami sz.rra) akkor valamivel többet.

Ha viszont egy amerikai tölti ki akkor 0.5-2$ per kitöltés. Mindenki olyan kérdőívet kap, amilyen országból netezik. Itt az információt adják el.

(email, név, lakcím, telefonszám..)

Szóval ezektől nem kell félni, rád nézve ártalmatlanok.

2017. júl. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nancika ***** válasza:

Az OTP csak egy csalásos felugró ablak ami egy easy teszt kitoltese utan keri az adataid hogy iphonet adjanak.

Adathalászat. A TVben is mondták egy ismerosom szerknt hogy nem az OTP csinalja.

2017. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!