Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Desktop. Ini eltüntetése a gépen?

Desktop. Ini eltüntetése a gépen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mikor bekapcsoltam a gépem, két desktop.ini fájl jegyzettömb jelent meg az asztalon. Olvastam, hogy az operációs rendszer fájljainak elrejtése (vagy valami ilyesmi) is megoldás lehet, de az esetemben 90%ban biztos vagyok benne, hogy ez vírus (olvastam, hogy van ilyen vírus is, ami így álcázza magát), mivel tegnap letöltöttem (illetve akartam, csak hibaüzenetet írt ki telepítésnél) egy videóvágó programot. Ki is jelzett a vírusirtóm, töröltem a fájlt, azt hittem ennyi, de ma reggelre megjelent a két ikon az asztalomon. Utána néztem neten, és több oldalon is olvastam, hogy lehet trójai és elég nehéz megszabadulni tőle. Ötlet valakinek?



2017. ápr. 21. 09:42
 1/1 A kérdező kommentje:
Mármint, hogy a trójai miatt látszik (mert tudom, hogy egyébként maga a fájl nem jelent veszélyt, csak láthatóvá vált). De eddig nem látszott és semmit nem változtattam azóta a gépen, ezen a telepítésen kívül.
2017. ápr. 21. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!