Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha nagy mennyiségű adatot (1...

Ha nagy mennyiségű adatot (1 terra) akarnátok biztonságosan tárolni hol tárolnátok, milyen formában)?

Figyelt kérdés
A biztonság alatt azt értem, hogy nem szabadna elvesznie, de nem titkosítást gondolok alatta, az nem baj ha más is láthatja.
2017. ápr. 25. 19:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
veszek legalább 2 de inkább 3 hdd-t és azokon tárolom fizikailag egymástól távol eső helyen.
2017. ápr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Így van. Nálam RAID-be vannak és van egy külső HDD is ami csak archíváláskor van rákötve...
2017. ápr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
ha a winyó nincs szállítva hanem polcon áll és nem lesz tűzvész földrengés stb. hanem egy olyan lakásban áll ahol laknak (ennek megfelelő páratartalom stb. ) akkor elméletben meddig tartja meg az adatot?
2017. ápr. 25. 19:30
 4/18 A kérdező kommentje:
elnézést, HDD
2017. ápr. 25. 19:31
 5/18 anonim ***** válasza:
legjobb megoldás a külső hdd. ha külső behatás nem éri akkor nem lesz soha baja. (tehát ha nem esik le, nem gyújtod fel stb stb.) Ha tuti biztosra akarsz menni akkor 2 külső hdd..
2017. ápr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Csepp, por, és ütésálló hdd-k:

[link]

2017. ápr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Egy szekrényben tárolt, néha használt HDD-nél teljesen felesleges kiadás az ütés- és cseppállóság...

Sima elég.

2017. ápr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

No, nekem két prémium minőségű HDD-m ment tönkre, az egyik pár hónap, a másik pár hét használat után. Semmiféle külső hatás nem érte őket, nem sérültek, nem cipelgettem őket, nem került rájuk semmi ártó, csak paff és vége lett, többet nem érzékelte a gép. Akkor utána olvastam a dolognak, és ez elég gyakran előfordul a HDD-kkel.

Úgyhogy én semmiképpen nem javasolnám.

2017. ápr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem meg még sosem ment tönkre HDD-m a 30 éves számtekes pályám során. Akkor most mi van?


Azért kell 2 helyen tárolni és akkor nagyon kicsi a hibalehetőség. Ennyi.

2017. ápr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

pont a 8-as hozzászóló tapasztalata aggaszt.


reméltem, hogy van valami jobb megoldás, de akkor ezekszerint csak a HDD-k számának a növelése a megoldás?

2-ről 3 ra, esetleg akér 5-re: ha jól tudom a raid 5 hdd-el működik...

2017. ápr. 25. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!