Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom házilag biztonság...

Hogyan tudom házilag biztonságosan kipucolni a gép belsejét?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy hangot ad, és mindig is halk gép volt. Tápegységek hogyan tudom kézileg kitakarítani, meg a többi hűtőt? Próbáltam tüdővel, de nem tudom mindenhol, porszívó Vál még nem merem. Valami jó ötlet? Boltba nem szeretném levinni, pénzem sincs most arra hogy kipucilják nekem, még nem nagyon merem másra bízni a gépemet.

#tisztítás #tápegység #porszívó #Számítógép portalanitás
2017. márc. 16. 08:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Puha festőecsettel fellazítod a port, aztán sűrített levegővel kifújod. Sűrített levegőt tudsz venni Media-ban, számtech vagy elektronikai boltban, kb 1200 Ft egy palack és bőven elég 2 alkalomra.
2017. márc. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a sűrített levegő akkor ártalmatlan a gépnek? Egyik ismerősöm azt mondta hogy még ne próbáljam azzal kitakarítani, mert tönkre teszem a gépet
2017. márc. 16. 08:55
 3/14 anonim ***** válasza:
Dehogy.Nekem is azzal lett kitakarítva a laptop.De ha nem bízol senkibe akkor megkérdezed pl. a MediaMarktba.Ha a levegő mindig éri a procceszort akkor egy kisseb nyomással semmi baja nem lessz.Nekem is van sűrített levegőm,nekem márkás fajta van a 4000Ft a MediaMarktba.
2017. márc. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kompresszor is jó, csak a ventit fogd meg, ne engedd, hogy a levegő forgassa, mert attól tönkremehet. Mitől menne tönkre, semmi olyan nincs rajta a ventin kívül, amiben a levegő kárt tudna tenni.
2017. márc. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én hajszárítóval szoktam, jól kiviszi a port a tápból és a ventikből, a házból is.
2017. márc. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én viszonylag sokat szerelek gépeket, igy jobbnak tartom a kompresszort és ecsetet (gazdaságosabb), de a sűrített levegő is tökéletes, és tetszik a hajszárítós megoldás is, de az egy kicsit macerásnak tartom.
2017. márc. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Gábor_79 ***** válasza:
Valaha kaptam egy tápegységet, amiben legalább 4 év üzemidő benne volt. Feltételeztem garancia nem volt rajta és morzsaporszívóval mentem rá + szívószálat "rögzítettem" a végére légmentesen. Vagyis nem volt fars levegő. Ami a lényeg, hogy elég jól meg tudtam tisztítani a belsejét. A végeredményről nem csináltam képet csak a kiindulási állapotról: [link] talán. Csak ez maradt [link]
2017. márc. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Olyan ecset jó amivel a falat szokták festeni? mert van itthon full új, porszívót meg be tudom állítani kicsi fokozatra, hogy csak kicsit szívjon, van itthon pumpám is, az esetleg nem jó ? :D
2017. márc. 16. 20:01
 9/14 Hominida ***** válasza:
A porszívót ki se próbáld, mert az tényleg hazavághatja a gépedet, mire észbe kapsz. A koszt fújni kell, nem szívni. A palackkal mindenekelőtt arra vigyázz, hogy a gép áramtalanítva legyen, és órák óta álljon, szobalevegőn, hogy lehűljön. A fújáskor pedig csakis rövideket és erőseket pöffents, pár másodperces szünetekkel, különben kiforr a csövön a szósz, és az lefagyasztja, amire rácsöppen. Egyébként rendben van.
2017. márc. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sűrített levegőt nem engedte hogy vegyek a haver XD. Volt kompresszora, kölcsönadta :D
2017. márc. 17. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!