Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha vírust kapok az mivel jár...

Ha vírust kapok az mivel jár pontosan? Rendszeren kívül mást is károsíthat?

Figyelt kérdés
úgy értem hogy pl ha bekapom a világ legdurvább legkeményebb vírusát, azt is el tudom távolítani egy sima format C-vel? vagy okozhat maradandót? esetleg alkatrész csere?
2010. máj. 14. 23:58
 1/10 anonim ***** válasza:
hát ha a világ legnagyobb vírusát akkor az egész gépet szét robbanthatja :/ de am van haverom akinek alaplapját és prociját szó szerint elégette és van egy másik haverom akinek a cd meghajtóját tette tönkre apámnak meg a vinyójában egy szektort vagy mit :) és ezeket csak ha időben észreveszed akkor talán ki tudod törölni :)
2010. máj. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát aqz gáz...és mennyi ideje van lezúzni a gépem? mondjuk havonta formázom,elég neki egy hónap?
2010. máj. 15. 01:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Első gépemmel jártam így. Pentium 4-es volt. Egy trójai beleült, NOD nem bírt vele, semmivel nem tudtam törölni. Februártól májusig tartott, rendszeres kékhalál, Feladatkezelőből tudtam csak indítani. Állandó szektorhibák, újraindítás. Idejében sikerült lementeni a saját dolgokat. Leégett a főkábel, tönkrement a venti és a táp, végül a vinyó is. Eladtam alkatrésznek és másik gépet vettem (zsír újat). Mentsd le a saját dolgaidat és sűrgősen vidd szervízbe, ezt te nem tudod megjavítani.
2010. máj. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem nincs ilyen gondom,csak arra gondoltam hogy nem használok virusírtót,minél kevesebb program húzza a gépem,de ezekszerint hülye ötlet... eset smart security van most,de akkor meg is marad
2010. máj. 15. 15:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Eset Smart kb. annyit is ér mintha semmi nem lenne fent....

Avast vagy bármilyen Symantec termék + 2 hetente Malwarebytes-al egy teljes scan csökkentett módban. Ha így csinálod, garantáltan nem lesz gondod a vírusokkal. Persze ha minden sz@rt letöltesz, meg megnyitsz minden megbízhatatlan oldalt, akkor semmilyen vírusírtó nem véd meg

2010. máj. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Havonta formázni a gépet? Azzal haza fogod vágni. Amúgy meg kicsi rá az esély hogy valami vinyó kifüstölő vírussal akarnának megfertőzni. De ha ennyire tartasz a vírusoktól akkor húzd ki a géped, fogd meg és szépen vágd ki az ablakon. Az a tuti biztos védelem.
2010. máj. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Eset Smart Security tűzfalát be kell idomitani, aztán Automatikus szűrés és nincs több gond. Nekem egy éve itt van a gépemen, még semmit nem engedett át. Avast! legújabb HIBÁS frissitése viszont a frászt hozta sokakra!
2010. máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ma 20:39 mi van veled ember,olvasd már el a kérdést,épp azt kérdezem kötelező e a vírusírtó,mert ki akarom iktatni
2010. máj. 15. 22:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már olyan hogy megfertőzte a gépem egy trójai program. Hát mit mondjak? Rendesen túlóráztam mire kiszedtem belőle. Az én gépemmel azt csinálta hogy bekapcsolás után 3 perccel úgy belassult hogy szó szerint 2 perc kelett mire megnyitja a sajátgépet. A gép indításakor betöltődött a memóriába és onnantól fogva ott volt. Az avast! Antivirus programmal tudtam leszedni. Hála ezért az ALWIL Software-nek!!!
2010. aug. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nemcsak a rendszert vágja gallyra, ha régebbi, gyenge gépről van szó, a vinyó is belehalhat.
2010. aug. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!