Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Üdv! Tud esetleg valaki...

I6emsn kérdése:

Üdv! Tud esetleg valaki valami NASA technológiát, amivel legyalult, újrahasznált partícióról adatokat lehet visszaszerezni? (Időutazás nem játszik :D )

Figyelt kérdés
Kedves ismerősöm win7-jét a retek MS automatikusan ápgrédelte win10-re. Helyreállító partícióról (laptop) visszatettem a win7-et, temészetesen formázva a C-t. Nem egy nagy sz. Gép guru, s hiába mondtam el Neki korábban, hogy a C-n semmit nem tartunk, pláne nem a vindóz könyvtárakban, a dokumentumok mappából elment a levesbe 3 évnyi munkája. Hiába győzködöm, hogy az felejtős, én is jártam már meg, Ő kétségbe van esve, s megígértette velem, hogy utánajárok.

2017. ápr. 29. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Próbálkozhattok a Recuva-val, de ne sok reményt fűzzetek hozzá, ha már rátelepítettetek egy új windowst.

Kürt kft. horror áron. :(

2017. ápr. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Winyó ki, másik gépbe át, ott a GetDataBack, és ha van

akkora mákja, hogy a windows nem írta felül fizikálisan

a byte-okat, akkor meg lesznek a dokumentumok.

2017. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egészen addig a pillanatig amíg csak simán formázod megvan minden adat. Olyan mintha bemennél a könyvtárba és az adatbázis számítógépet össze törnéd. Attól még a könyvek ott maradnak a polcokon. De amint új adatokat kezdesz ráírni akkor a régi adatokat folyamatosan elkezdi felülírni. Van még esély, hogy ott van a munkája hátha oda nem írt az új windows. A get data back ot javaslom én is, de nincs sok remény.


Most megtanulja, hogy bármi ami fontos minimum két helyen mentjük. Ott a google drive. Ingyen kapunk vagy 10GB tárhelyet mondjad neki tessék felhőbe menteni a fontos adatokat.

2017. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Már leírták a srácok. Ha nem működnek a programok, akkor marad a Kürt Kft. De ők sem ígérnek 100%-os sikert. Ha meg sikerül, akkor viszont az egy havi fizetésbe fog kerülni minimum.


Szerintem is tanulólecke most ez a dolog. Több partíció, külső HDD vagy pendrive, stb. Mondjuk a külső HDD sem 100%-os garancia, mert kényes eszköz, egyszer esik le, annak is harangoztak, hallottam már nem egy ilyenről ismerőseimtől. Én nekem is nyekkent már meg külső HDD-m, egyik nap bedugtam a gépbe, és a semmiből elkezdett furcsán viselkedni, még gyorsan fel tudtam másolni PC-re a dolgokat róla, de formázni nem lehetett, utána meg már nem is olvasta be, csak annyit láttál, hogy az eszközök és meghajtók között ott (lenne) a vinyó, de megnyitni már nem tudod, se formázni. Pedig Western Digital volt, ami annyira nem egy gagyi márka.

2017. ápr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szóval te cseszted el neki és az MS-t szidod meg őt próbálod meg beállítani bűnösnek. Attól hogy te nem használod azokat a mappákat, az átlagemberek igen. Én is használom, semmi gond azzal, csak ki kell menteni reinstall előtt (na meg persze kell amúgy is mentés a fontos dolgokról)

Amúgy ha a Win7 helyreállításon kívül semmi más nem történt, akkor valószínűleg vissza lehet szerezni az adatok nagy részét, hisz az valószínűleg a partíció elejére írt, ahol az első Windows fájlai is voltak. Szóval sztem mindenképp vedd ki a vinyót a gépből, és egy másik gépen futtast le rajta a kedvenc törölt fájl helyreállító proggidat (itt már írtak párat)

2017. ápr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha SSD akkor még kevesebb esély van rá, mivel az szeret pakolászni folyamatosan az egyenletes felülethasználat miatt. Bár a Windowsban meg alapból aktív talán az automatikus lemeztöredezettség mentesítő, az is pakol... Nem reménykedj benne.


Fontos dokumentumot 3 helyen kell tárolni, ha felhőben nem is.

2017. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na akkor összegezzük a helyzetet .

Az ősidők kezdetén, amikot még a 7-es volt rajta, te világosan megmondtad neki hogy semmit SE mentsen a C-re - ez eddig rendben is van .

VISZONT ! Minden hozzánemértő átlagJúzernek eléggé szimpatikus a Dokumentumok és társaik mappa, amiről fogalma sincs hogy fizikálisan HOVÁ ment, ezért ennek ellenére is AZT használta .

Az első hibát Te mint "hozzáértő" itt követted el . Már a win7-es időkben simán beállíthattad "volna" azt is neki, hogy a Dokumentumok stb... társmappái is HOVÁ mutasson, ugyanis pointerekkel(mutatókkal) lehet módosítani hogy hol is legyenek ezek CÉL-helyei - ha nagyon akartad volna, akkor átpozícionálod más partícióra, olyanra ami nem C .

Az átlagJúzer fejével kell gondolkoznod, mit is tenne, mennyire is vágja a témát, hogy valójában mit is jelent "nem C-re menteni" - ettől még sejthető volt, hogy használni fogja a Dokumentumok mappát, ami meg alapból persze hogy a C-re mutat .


Ezek után frissítette magát 10-re. Ettől még a C-s Dokumentumok mappa ugyanúgy megmaradt, adatai megvoltak . Második hibát ITT követted el, hogy úgy gyalultattad újra a C-t neki, hogy teljesen megbíztál a "szerintem nem mentettem semmit a C-re" szavában ! A "szerintem" kevés ! Kezdjük ott hogy már az Asztalon lévő ikonok is a C-re mutatnak, azon kívül is amit az asztalon otthagyott, mind ott voltak még a 10-nek is a C-jén !

Te pedig hogy erről szépen meggyőződtél volna pl LinuxLive USB-vel bebootolsz neki és leellenőrzöd a C fontos mappáit, és máris kiderült volna hogy bizony innen kell még dolgokat áthelyezni - te szépen kinyírtál neki minden adatot .


Most már csak a "jószerencsében" bízhatsz, hogy vagy neked fog sikerülni egy korábban javasolt programmal, vagy egy Kft-nek havi fizuddal . De még ez is csak szerencse .

"Szakembőrként" még azért lenne mit tanulnod - nekem biztosan nem kéne ilyen hozzáértő .


Ez neked is tanulópénz volt hogy jól utána kell nézni a felhasználó adatainak mielőtt tényleg legyalulnád a korábbi rendszerét - a "szerintem" kevés - meg kell győződni !

És a másik félnek is tanulópénz volt, hogy fontos dolgokat tényleg TÖBB helyre mentünk !

2017. ápr. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindig megkérdezem, mit kell lementeni a C-ről?

Most sem volt másképp, az asztal le is lett mentve, s tán gondolhattam volna a dokumentumok mappára, de már túl voltam egy délelőttnyi 2 gépes szopáson egy másik helyen, és bezombulva nem gondoltam...


Hadddd ne én gondolkozzak más fejével, amikor 3 hetente hazamegyek másfél napra, és abból 1 napot azzal töltök hogy ismerősök gépeit rakom tisztába, mert alapvető dolgokat -NE rakj semmit a C-re, NE nyomkodd végig fogalmatlanul a next-et telepítéskor!- nem képesek megérteni...

2017. máj. 1. 19:32
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébiránt, köszönöm a segítséget.
2017. máj. 1. 19:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Na ezért van az, hogyha hoznak hozzám egy gépet, akkor az

első dolgom, hogy csinálok egy lemezképet. Számos esetben

jutott később eszébe az ügyfélnek, hogy "hops, ez is kell,

az is kell", pl volt fent egy progi (sima copy, semmi

telepítő), viszont megszerezhetetlen...


Elfér az pár perc a mentésnek :)

2017. máj. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!