Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez korszeru tananyag? 👇

Ez korszeru tananyag? 👇

Figyelt kérdés
[link]

2017. máj. 4. 14:43
 1/6 A kérdező kommentje:
2017. máj. 4. 14:54
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
duplán nem. se nem korszerű, se nem tananyag.
2017. máj. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minthogy a preziben egy Win95-ös screenshot van, aligha friss cucc...
2017. máj. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát én egy előadásfóliát, gondolatjeles szövegekkel azért tananyagnak nem nevezném...
2017. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Xddd
2017. máj. 4. 15:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Ráférne némi aktualizálás, de ha eltekintünk a Windows95-ös screenshot-tól, amik csak pár régi honlap kezdőképét mutatják be, alapjában véve nem olyan rossz.


Kövezzetek meg, de nem egy mostanában készült információ biztonsági szabályzatot láttam, ami ha csak ez alapján készült volna, sokkal jobb volna, mint amilyen :-) 2017-ben. Bevallom, nem olvastam teljesen végig, de átpörgetve egy csomó ma is aktuális fogalom, előírás, javaslat simán megállja a helyét.


Nyilván nem ártana a 2000-es évek prezentáció design-t elfelejteni és a csillivillik (amik a szerencsére már megboldogult geocities.com-ra emlékeztetnek és már megyek is hányni) helyett a tartalomra helyezni a hangsúlyt (amit még aktualizálni is könnyebb lenne), de ha egy mai középiskolás érettségit követően (illetve már azt megelőzően) csak ennyit felfogna pl. az adatvédelem kérdésköréből, a GYK-n ebben a témában feltett hajmeresztő kérdések 99%-a meg sem született volna. Viszont ez nem így van.


Kíváncsiságból belenéztem más cuccokba is, és látszik, hogy ezek az anyagok nem egyidőben készültek, mert pl. olyanokra is kitér, mint pl. a Kahoot, ami nem éppen egy régivágású, éppen hogy "trendi", a gamification oktatásban történő használhatóságát próbálja terjeszteni, és ha használja is, az tök jó.


Egyszóval a látszat csal, és a véleményem az, hogy ha a középiskolai informatika oktatásban több Csatlós István dolgozna, sokkal jobb lenne a helyzet, és kevesebb digitális analfabéta kerülne ki egyetemre (és onnan ki).

2017. máj. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!