Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehetséges egyedül megtanulni...

Lehetséges egyedül megtanulni programozni?

Figyelt kérdés
Végzős egyetemista vagyok nem ilyen és nem is kapcsolódó szakon. Érdekel a programozás és szeretnék itthon tanulni hobbyként ha mást nem is az alapokat. Ajánlanátok könyveket, oldalakat, ahonnan érdemes tanulni? A tudásom az office csomagra terjed ki sajnos csupán. Mivel érdemes kezdeni? Nincs konkrét célom egyelőre a programozással.

2017. febr. 18. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Kezdésnek tökéletesek:


[link]

2017. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 fersk ***** válasza:
A válaszok alatt látható >Kapcsolódó kérdések< segíthetnek.
2017. febr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na ez meg a másik... Szóval angol + google! :)
2017. febr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy meg lehet. Persze intelligencia függő is. De pl. haverom 2 hónapja kezdte nulláról és már a kis 2D-s tankos játékát csinálgatja C++-ban. Előrébb tart, mint sokan 4 év egyetem után.


Az internet tele van ingyenes oktatói anyagokkal, szóval minden lehetőség adott.


Nekem a C# a kedvenc nyelvem, így azt ajánlom, de a C++, Java, Python is hasonlóan jól hasznosítható.


Kezdésnek:

1. https://www.youtube.com/playlist?list=PL224F3AA87C7A48C9

2. https://www.youtube.com/playlist?list=PLd5MvFV1xur5yyJ-hTmuE..

3. [link]


Ha ezek mennek és mondjuk játékokat akarsz csinálni, akkor meg Unity-vel folytasd:

[link]

2017. febr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azt tudom mondani, hogy kezdésként elég nehéz angolul programozást tanulni. Lehet ez másoknál nincs így, de ez nálam van így. Nem azért mert nem tudok angolul, mert tudok, elég jól beszélem a nyelvet. Az itt a probléma, hogy még le is kell fordítani a tananyagot, utána meg is kell érteni, és alkalmazni is tudni kell.


Internetről szerintem ha jó tananyagot találsz, akkor megtudod tanulni. De én középiskolában kaptam egy nagyon jó tanárt, és ő segít nekem. Attól függ hogy milyen ember vagy, lehet te interneten keresztül tudsz jól tanulni.

2017. febr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Előrébb tart, mint sokan 4 év egyetem után."


Huhhhúúú. :))))))))))))

2017. febr. 19. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanulni egyedül is, de esetedben ez kétséges, mert ha egyetemi hallgatóként is még csak office a szinted, akkor ez téged idáig nem is igen érdekelt, a másik, hogy hallatlanul erős hendikeppel indulsz, másokhoz képest.
2017. febr. 19. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!