Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom megvédeni a...

Csicsky kérdése:

Hogyan tudom megvédeni a számítógépemet a WannaCry zsarolóvírus ellen?

Figyelt kérdés

Tegnap terjedt el a hír, hogy már Magyarországon is megjelent a WannaCry zsarolóvírus ami a Windows sebezhetőségét használja ki. Itt írnak róla:


[link]


[link]


A Microsoft által kiadott biztonsági frissítés(ek) letöltése le a Windows egyes verzióihoz:


[link]


[link]


[link]


Nekem a gépemen még a régi Windows XP Service Pack3 van telepítve, ezért letöltöttem az ehhez kiadott frissítést a fenti honlapról. Amikor futtatni akartam, a következő üzenetet írta ki:


A Telepítő nem tudja frissíteni a(z) Windows XP fájljait, mert a telepített rendszer nyelve különbözik a frissítés nyelvétől.


A futtatni szándékozott fájl neve: windowsxp-kb4012598-x86-custom-hun_c224c0c73222bf850a7c3925aa77710374dea7c6


Nálam magyar nyelvű Windows XP van telepítve és a biztonsági frissítés is magyar (...custom-hun_...). Most akkor miért írta ki nekem a fenti hibaüzenetet, illetve honnan tudom telepíteni a megfelelő frissítést?



2017. máj. 14. 08:27
 1/9 Alain Delon ***** válasza:
43%
Telepíts fel egy Linux disztrót. Abban nincs "Windows sebezhetősége".
2017. máj. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Tört windowsod van? Lehet, hogy azért nem engedi telepíteni. Az angol verzióval próbáltad?
2017. máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

@#2


Ebben kellene valahogy átállítani akkor a nyelvet angolra, hogy az angol nyelvű verziót kínálja fel, de nem tudom, hogy ezt hogyan lehet megcsinálni:


[link]

2017. máj. 14. 09:47
 4/9 A kérdező kommentje:

Na, már sikerült! Erről az oldalról kellett letölteni az angol nyelvű változatot:


[link]


Ezt már gond nélkül elfogadta. Kösz a tanácsot! Ment a zöld kéz!

2017. máj. 14. 10:28
 5/9 anonim ***** válasza:
2017. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2017. máj. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Leee_a válasza:
Tudnal nekem segiteni, hogy pontosan hogyan lehet letolteni az emlitett oldalrol az MS17-010 filet? Az oldalon latom ezt a filet, de nem mutatja, hol lehet letolteni. A segitseget elore is koszonom.
2017. jún. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne tölts le már semmit, hanem olyan Windowst használj, amihez még vannak frissítések és frissítsd is rendszeresen. Ezek a zsarolóvírusok a régebbi Windowsok biztonsági réseit használják ki.

Legyen egy rendes vírusirtód is. Már a rendszeresen frissített Windows Defender is meg tudja állítani ezt a vírust és a most megjelent új variációját is.

Csak biztos forrásból származó programokat indíts el. Egy program kalóz változatával is könnyen felkerülhet a számítógépre a vírus.

2017. jún. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Leee_a válasza:
Az Avast ingyenes verziojat hasznalom ennek lefuttatasa utan azt irta ki az avast, hogy toltsem le a service Pack 3-at az XP-hez. Es ezt telepitsem. Elobb talan ezzel probalkoznek, remleve. hogy ez sikerul, mivel az XP-m meg gyarilag jott a PV-cel, igy nem szandekozok fizetni az ujabb Win-ert. Koszonom a segitseget.
2017. jún. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!