Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért tanácsos nem rendszergaz...

Miért tanácsos nem rendszergazdai fiókkal használni a windows-t ha vírusok elleni védelem a cél?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy létrehozok magamnak egy fiókot mely nem rendszergazda akkor miben véd meg, avagy milyen falat állít a vírusoknak? Én laikusként úgy gondolom hogy ha egy rossz URL linkre kattintok, akkor kész a baj, hiába jelez WOT hogy káros weboldal, a böngésző már betöltötte, és hogy ha a Free Avaston átjut akkor kész a baj. Elterjed az egész gépen, függetlenül attól hogy melyik fiókba vagyok bejelentkezve. Beleássa magát a C:\ProgramData-ába és puff, ráadásul észre sem veszem mindezt. Egyszer volt egy vírusos gépem, de lusta voltam újrarakni, mindenféle böngésző átirányító cucc fertőzte meg és teljesen belassult. Nem raktam újra a gépet csak csináltam egy új felhasználót és mintha meg szűnt volna a baj, újra normálisan működött, nem értem hogy ez hogy lehet.

2017. máj. 25. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert ha rendszergazdaként vagy bejelentkezve, akkor a vírusnak (ha bekapod) is rögtön rendszergazdai jogosultsága van. Módosíthat rendszerfájlokat, stb.

Mondjuk futtatsz egy fertőzött .exe-t rendszergazdaként és kész a baj.

2017. máj. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így van. Csak sajnos a Windows még mindig olyan vacak, hogy legtöbb esetben kénytelen vagy rendszergazdaként dolgozni, mert különben vagy mindig jóváhagyást kér, vagy nem is működik valami.

Linuxon ez anno normálisan meg lett oldva. Ott csak ritkán kell rendszergazda jog.

2017. máj. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 AntZ ***** válasza:

A legegyszerűbb módja, hogy elvedd egy rendszergazdai fiók teljhatalmát, ha beírod rendszergazdai parancssorba:

net user administrator /active:no

Kijelentkezel, és utána nem tudsz telepíteni egy egyszerű ccleaner programot sem.

Ha vissza akarod állítani az emelt színtü jogokat akkor beírod rendszergazdai parancssorba:

net user administrator /active:yes

Kijelentkezel, majd be, és ismét aktív a rendszergazdai fiókod:

[link]

2017. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez még mindig a hátulgombolós megoldás...
2017. máj. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Hátulgombolós megoldás lenne a parancssor? Nem hiszem... Ott csak olyan parancsokat tudsz futtatni, amit a windows ismer. Egy exe fájlba pedig beleépíthetnek mindenféle kéretlen programot (lást μtorrent 2.21 feletti verziói), amit ha nem vagy résen, szépen telepítesz is.
2017. máj. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a hátulgombolós, hogy futtasd a parancsot, lépj ki, lépj vissza... Ahelyett, hogy lenne egy sudo amivel ideiglenesen rendszergazda jogot kapsz...
2017. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Ebben neked teljesen igazad van, a linux világában ezt sokkal jobban megoldották. De ez windows, minden előnyével, és minden hátrányával. :)
2017. máj. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!