Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit tegyek, ha olyan hibaüzene...

Mit tegyek, ha olyan hibaüzenetet kapok, hogy amennyiben nem frissítem a windows7 rendszeremet,220 másodperc múlva minden file törlődik a gépről?

Figyelt kérdés
Sürgős! Valóban ez történhet? Köszi!
2017. jún. 4. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Keress vírust, malware-t, lehetőleg live rendszer alól!
2017. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát, már mindegy...
2017. jún. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocs, de nem tudom, mi az h. live rendszer?
2017. jún. 4. 20:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, ilyenkorra már el lett küldve az összes jelszavad, a fájljaidról biztonsági másolat nincs, szóval egy kicsit lehet, hogy elkéstél. Legközelebb gondolj arra, hogy ami fontos neked, az biztonságban legyen.
2017. jún. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mikor kiírta a figyelmeztetést, azonnal áramtalanítottam a gépet. Most mi lesz, ha újra bekapcsolom? Kérlek, segítsetek!!!
2017. jún. 4. 20:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Töltsél le egy rescue disk programot, pl. a Kasperskyt

[link]

ezt rakd fel egy pendrivera az "Universal usb installer" programmal, és erről bootolj be. Ha szerencséd van, leszedi a vírust, de az újratelepítést szerintem nem fogod megúszni.

2017. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Linux disztrot pendrivera irj ki,bootolj arrol es mentsd le a fontos fajlokat.utana meg vinyo pucolas,es uj windows install.
2017. jún. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon kezdő vagyok. Tehát lementem pdndrive-ra a Kaspersky-t (kösz a linket!), utána indítom a gépet, de előbb bedugom a pendrive-ot? És akkor fog automatikusan arról bootolni? Sajnos, ilyen alap dolgokat is el kell nekem magyarázni... És amit nem tudok még: mi lesz az eddig feltelepített dolgaimmal? Most úgy vagyok, hogy nem merem visszadugni a dugaszba, áram alá...mert akkor automatikusan törlődik minden?!!
2017. jún. 5. 08:26
 9/11 anonim ***** válasza:

A Kasperskyt már letöltööted, most töltsd az Universal USB installert,

[link]

a legördülő menüjéből kiválasztod a Kasperskyt és rárakod a pendrivera. Ezután újraindítod a gépet (pendrive bedugva), nyomkodod az F12 gombot, és kiválasztod, hogy USB-ről bootoljon. Ekkor betöltődik a Kaspersky, letölt magának egy virus adatbázist (internet-kábel legyen bedugva), és átvizsgálhatod az egész rendszert is. Van rajta egy böngésző, szóval tudsz közben netezni, meg van rajta fájlkezelő, ha le akarod menteni a dolgaidat, megteheted. Mivel a Windows nincs ilyenkor betöltődve, a rajta lévő vírus sem aktív.

2017. jún. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2017. jún. 5. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!