Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehet ez egy megoldása a...

Lehet ez egy megoldása a számítógépes vírusok (trójai) eltávolítására?

Figyelt kérdés

Amikor lefuttatom az ESET online Vírusírtót (jelenleg ez az egyetlen amit el tudok indítani a gépemen... valamilyen tiltások miatt) A program megtalálja a vírusokat, de a végén a megtisztításnál az a hibaüzenet jelenik meg, hogy (törlés sikertelen-hozzáférés megtagadva)

Kipróbáltam, hogy a vírust a teljes mappájával együtt törlöm. A lomtárból viszont már ki tudja törölni az ESET a vírust a következő üzenet mellett "törléssel megtisztítva) Ezután karantén törlésével el tudom távolítani a vírust.


De azt gondolom, hogy a vírus által okozott módosítások ezzel nem törlődnek, tehát érzésem szerint ez nem teljes körű tisztítás.


Mi a véleményetek erről?


Amúgy a vírusírtók megtalálják és visszaállítják a vírusok okozta módosításokat is vagy csak a vírust törlik?


2017. júl. 5. 07:43
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

A mai vírusirtók 99%-ban csak törlik az egész fájlt. Régebben (10 évvel ezelőtt) még képesek voltak helyreállítani (megtisztítani azokat: FProt és társai). A mai helyreállítók többnyire 1 típusra készülnek, de azok sem végeznek jó munkát, mert bár sok program ismét használható, sok telepítőben CRC ellenőrzés is van és észreveszi a módosítást, ezért használhatatlanná válik, mert nem is indul el emiatt.


Javasolnám, hogy szerezz be egy AviraCMD-t, azaz command line alapú vírusirtó. Tedd penre (kb. 200-300MB adatbázissal), indítsd a gépet egy boot-CD-ről (Hiren's Boot CD vagy egyéb portable windows) és futtasd rajta az irtót.

Esetleg töltsd le az Avira Recovery CD-jét, bár én azt még nem használtam, így nem is tudom mit tartalmaz, mennyire egyszerű kezelni és ugye abban nincs a legfrissebb adatbázis.

Az Avira előnye, hogy nem települget, nem online és többet megtalál, mint a NOD, Avast, stb.

Ha így CD-ről portable win alatt sem sikerül leszedni a fertőzést, akkor kell továbblépni egy NTFSAccess nevű programmal az összes fertőzött könyvtárat saját használatúba venni (átírni a tulajdonost/jogosultságot rád) és úgy akár kézzel is tudod törölni.

Amúgy az online vírusirtó azért nem képes kiirtani, mert nincs rendszergazdai joga. Tehát ha épp fut a vírus, akkor az írásvédett, tehát törölni sem képes. Egy rendes vírusirtó ilyenkor beírja a win indításába, hogy még indulás előtt törölje a fájlt. Egy online sem a regisztrációban, sem a windowsban nem tud ilyenekbe belepiszkálni.

2017. júl. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
[link] Itt egy hasonló Pendrive-os megoldás ami nagy hasznodra lehet. Őszintén, ilyet én még sosem csináltam mert én vírusgyanú esetén mindig újrarakom a gépet, de beleolvasva rengeteg hasznos dolgot takar ez a cikk és tervezem, hogy veszek egy pendrive-ot amit kifejezetten erre a célra fogok használni.
2017. júl. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ez egyébként live linux ami még hasznosabb mint egy portable windows mivel szinte kizárt, hogy a windowsra készült vírus megfertőzheti a pendrive-on levő live linuxot ha esetleg mégis aktiválódna valahogy. +1, ebbe szinte mindent tudsz tenni, pl partícionáló eszközt, böngészőt, offline windows registrykezelőt, fájlkezelőt, bármit.
2017. júl. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!