Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez normális hőmérséklet ennek...

Ez normális hőmérséklet ennek a GPU-nak? Mikor takaritsam ki a gepet a portol?

Figyelt kérdés
Ma 78 fokig is felmelegedett ebben a tikkasztó hőségben a GYGABIGE GeForce GTX 1060 6GB-os kártyám. A szobámban is van 31 fok. Masfel honapja vettem a gepet azota nem volt meg portalanitva viszont a homersekletek sem emelkedtek. A GPU homerseklete 75 fok korul volt vadiuj allapotaban is (persze aktiv hasznalat kozben). Van a gepen porvedo is szoval igen elenyeszo por kerulhetett bele ennyi ido alatt. Normalis ez a homerseklet? Es mikor takaritsam ki eloszor illetve milyen idokozonkent erdemes suritett levegovel atfujni?

2017. júl. 20. 18:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt meg leirom hogy 76-78 fok csak jatszas kozben (GTA V, PUBG, stb) szokott lenni. Bocsanat az ekezetekert, telefonrol irtam.
2017. júl. 20. 18:40
 2/7 anonim ***** válasza:

De játék alatt ment fel ennyire vagy csak úgy magától?

hát pucold akkor ki. és ha lehet akkor havi 1-2x érdemes sűrített levegővel vagy kompresszorral nyomassad ki.

Nem ajánaltos de ha nem akarod, hogy felmenjen ilyen hőmérségletre akkor vedd le a gép oldalait tiszta feleslegesek nekem sincsenek fenn.

2017. júl. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
még az is lehet, hogy a huzó programba nem huzod fel a ventiket
2017. júl. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. Ha kicsit soknak találod, Afterburnerrel lehet profilozni a hűtést.


De ilyen tikkasztó hőségben...teljesen jó. Az ASUS Strix GTX 980-as kártyám is hasonló értéket produkált ma, egy Zalman Z9 plusban. Meleg van...

2017. júl. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tedd 100%-ra a ventiket alapból
2017. júl. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Arra még nem kaptam választ hogy mikor takaritsam ki eloszor a gepet? Konkretan meddig varjak vele? Onnantol kezdve persze havonta takaritanam, suritett levegos sprayel.
2017. júl. 22. 14:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell havonta takarítani. Ne legyen a földön, ahonnan felszedheti a port, az oldallapok mindig legyenek fent, és kb félévente belekukkantasz, hogy mi újság, ha nagyon poros, akkor kitakarítod.


Minden egyes takarítás, ki és beszerelés hordoz magában kockázatot, ezért passzióból nem kell kitakarítani.


Néha meghajtod a ventiket 100%-on a VGA-n, ez leviszi a port a bordákról. Az enyémet évente szoktam ellenőrizni, de akkor sem mindig takarítom.

2017. júl. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!