Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A processzorom hőmérséklete...

A processzorom hőmérséklete 83 fokon! Ez normális? AMD Athlon 64 X2 3800+

Figyelt kérdés
AMD Athlon X2 3800+ - Ajándékba kaptam ezt a gépet. A processzoron lévő régi pasztát letakarítottam ,majd újat adagoltam rá. Az oldalsó falat most levettem, van egy hátső ventilátor és egy a processzoron. A CPU hőmérséklete 83-89C között ugrál, de a magok csak 49-50C között mozognak. A videokártyám ami passzív hűtéső Radeon HD4350 az 60C fokon van. Ki kellene kapcsolnom az AMD Cool 'n Quiet funkciót biosban? Vagy ennél a típusnál még így melegedik az AMD? Nem vagyok nagy PC zseni. Előre is köszönöm a segítséget.

2012. aug. 8. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Az már nagyon sok. Nem lehet, hogy rosszul raktad vissza a hűtést?

Esetleg lehet, hogy másik ventilátor kéne rá.

2012. aug. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A hűtőt biztosan jól helyeztem vissza, alap- gyári hűtő (HP), oldalt két csavar húzza le amiket rugók feszítenek, jól kell fednie, teljesen meghúztam. Szóval ezek maximum értékek. - de ha most megnézem akkor a CPU 83C és a magok 43-45C - on vannak a VGA pedig 60C.
2012. aug. 8. 17:21
 3/6 A kérdező kommentje:
BIOS-ban pedig CPU 46C System 39C - ???
2012. aug. 8. 17:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Én inkább a BIOS-nak hiszek ha az is kiírja.

De jó lenne valahogy ellenőrizni, esetleg másik programmal.

2012. aug. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Valor ***** válasza:

55-75°C a TJC-je ennek a CPU-nak, e fölé menni akár a processzor károsodását is okozhatja.

A maghőmérséketeket nem érdemes nézni, az AMD hivatalos álláspontja szerint azok csak kalkulált adatok, a CPU kupak hőfoka számít. Érdemes lenne letöltened az AIDA64 nevű programot, abban van hőfokkijelzés, stresszteszt, meg sok egyéb diagnosztikai cuccos.

Egyébként az nem jó hőfokok szempontjából, ha nincs fent az összes oldalfala a gépháznak, mivel így nem lesznek légáramlatok, és ez is sokat melegíthet.

2012. aug. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nézegettem és elég furcsa lenne ha a CPU 89fok de a magok csak 30-40fok között mozognak. De a processzor körül tapogatva nem is igazán forró, simán kézzelfogható, ezért sem értem. A bios pedig átlag hőmérsékleteket mutat. HWmonitor és Everest pedig a fent írtakat.(a CPU esetében a többi ott is 30-40 fok között) - A ventilátorok sem pörögnek túl, pedig automatán vannak - ha kritikus lenne valószínűleg felpörögne egyébként a kritikus esetekben úgy is leállítja magát a gép. Egyelőre még tesztelgetem.
2012. aug. 9. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!