Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik a legjobb vírusirtó?

Melyik a legjobb vírusirtó?

Figyelt kérdés

"Az avast egy sz*r töröld le! Telepíts helyette valami normális vírusirtót. Én a malwarabytes anti malwarét ajánlanám. Annak van free verziója is. Nálam ez meg a kaspersky vált be."

Kétlem hogy az ilyen kommentek írói kicsit is tisztába lennének azzal a különböző vírusirtók algoritmusai, és vírus adatbázisai miben mások. Attól hogy valaki használta 5 évig alig ha minősíti a vírusirtót, csak annyit jelent hogy nem kapott valami sok vírust.

Akik viszont ehhez a kérdéshez "A legjobb védelmet ingyen "adják", úgy hívják, hogy józan ész." és társait, vagy ehhez hasonló agyhalott és nagyon segítőkész válaszokat írnák, azok menyjenek 12 éveseknek beszólogatni hogy a saját szellemi szintünkhöz hasonlók között töltsék az időt.

Ez a kérés a vírusirtók és azok működésére, vírusvédelmi, és víruseltávolító képességeire irányul.

Tehát vannak ezek Avast, ESET NOD32, Malwarebytes stb.(A kérdés kizárólag ezen vírusirtók ingyenes vagy próbaverziójára vonatkozik) Az adatbázisaik, vírus eltávolító algoritmusaik és egyéb dolgaik miben térnek el? Ebből adódóan miben jobb egyik a másiknál? Mi az konkrétan ami hiányzik az egyikből de a másikban megvan? Végső soron lehet e egyáltalán legjobb vírusirtónak mondani az egyiket?



2017. aug. 10. 04:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is ma írtam ki ezt a kérdést.

Én jelenleg az Avira-t használom, de nem bízok benne annyira. Szerintem csak a Scan dísznek van amúgy nem találja meg a vírosokat.

2017. aug. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"A legjobb védelmet ingyen "adják", úgy hívják, hogy józan ész."

Pedig ez igaz. Tapasztalat, hogy míg én évekig vírusirtó nélkül sem szedtem össze semmit (bár tűzfalam az volt), addig az 1.0 usereknek telepíthettem akármelyik programot, úgy is beszedtek pár malwaret.

Azóta sem használok vírusirtót, de mivel már Linuxon vagyok, így nem is kell.

2017. aug. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Ismerek olyat akinél a KIS és a Malwarebytes-t raktam fel mégis beszedett egy malware-t és egy harmadik gyilkolta ki csak.

Szóval ha nincs meg a józan ész (hozzáértés), akkor baszh/atod.


"Az adatbázisaik, vírus eltávolító algoritmusaik és egyéb dolgaik miben térnek el?"


- Miért nem olvasod el a gyártók oldalán?

- Biztos meg fogják a nagyközönséggel, -és főleg veled, osztani az algoritmusuk teljes forráskódját, -enélkül ugyanis csak találgatsz.


"...12 éveseknek beszólogatni..."


Az egész ilyen kérdés 12 évesre vall, mert nem tudjátok felfogni.

Arról nem is beszélve, hogy minden ingyen legyen, és védjen meg mindentől,

ilyen nincs.

2017. aug. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

" lehet e egyáltalán legjobb vírusirtónak mondani az egyiket?"

Nem lehet!. De van egy közöttük, amit még vírusirtónak sem lehet mondani... Mert nem az.

2017. aug. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!