Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi történik, ha elfogadom a...

Mi történik, ha elfogadom a cooki-kat, és mi, ha nem?

Figyelt kérdés

Majdnem minden linkre ki van írva, hogy fogadjam el a "sütiket", de eddig nem mertem, mert nem tudom, hogy ez mivel jár. A gépem enélkül is elég jól működik.

Mire valók ezek, melyek az elfogadás hátrányai és előnyei?

És ha egyszer már elfogadom, ez az összes linkre vonatkozik az Interneten? És ha valami hátrányom származik belőle, visszafordítható a dolog?



2017. aug. 19. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak az adott oldalra vonatkozik. Eddig is automatikusan elfogadta a böngésződ a sütiket és használtad is, csak EU-s szabályozás miatt egy ideje külön figyelmeztetést is kapsz erről.


További infó:

[link]


Csak kényelmetlenséggel jár ha elutasítod.

2017. aug. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de sajnos nekem ez kicsit kínaiul hangzik, különösen a megadott link.

A számítógépet én tulajdonképpen fordításra, néhány fórumtagságra meg ilyesmikre használom, pl. egy-egy lefordított fejezetet elküldök E-mailban a kiadónak, barátokkal és ismerősökkel beszélgetek, keresztrejtvényt fejtek stb.

Ilyenkor legtöbbször a Google-t használom, és ha - amint írod - hallgatólagosan el is fogadtam ezeket a cookie-kat, nem tudok róla.

De ahogy a cikk leírja, rendkívül komplikált, oda-vissza levelezéssel járna, ha még írásban is elfogadnám.

Vagy tényleg olyan hülye vagyok az informatikához, hogy rosszul értettem valamit? (Nem csodálnám...)

2017. aug. 19. 17:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy átlagfelhasználónak semmi teendője nincs, csak az első alkalommal amikor megnyit egy oldalt és az felajánlja a sütik/cookie elfogadását akkor le kell okézni. Ezzel eltűnik az üzenet és további megnyitásra nem fog előjönni. Ha nem fogadod el a sütiket akkor az oldal nem tudja egy sütiben tárolni azt az információt hogy elfogadtad, így minden egyes alkalommal megkérdezi amíg el nem fogadod.


Nem kell vele foglalkozni, jó ha el vannak fogadva mert a böngészést segítik.

2017. aug. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!