Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit ajánlanátok valaki olyanna...

Mit ajánlanátok valaki olyannak, aki úgy érzi hogy elhallgattatják az interneten? Manuális megoldások malware ellen?

Figyelt kérdés

Egy ideig például a Facebook szépen felkínálta a lehetőséget hogy adjam meg a telefonszámomat, aztán elkezdték követelni, szinte úgy, hogy csak akkor használhatom tovább a fiókomat, ha megadom azt, talán amiatt, mert írtam egy muszlim ellenes kommentet angolul. Gondolom hogy az elég "érdekes", ha ilyen elérhetőséget is kérnek ilyen formában, hogy "szemmel" tartsanak. Az eset attól tűnik még aljasabbnak, hogy ismerősöm akart üzenetet írni nekem és neki azt írják hogy az én felhasználói fiókom meg lett szüntetve, de nekem továbbra is meg van a lehetőségen megadni telefonszámot az általuk kínált formában. Egyébként nincs is érvényes telefonszámom.


Azt pedig gyanítom, hogy a privát üzeneteim többsége és az e-mailjeim nem igazán érnek célba.

Egy ideje elég nyilvánvaló hogy van a PC-men kártevő, ami mindig visszatelepít bizonyos programot és gondolom hogy van más tevékenysége is. Nem vagyok benne teljesen biztos hogy honnan szereztem.

Anyám olyan hülye, hogy többször is volt hogy letöltött olyan alkalmazást tabletre, amit hirdettek, hogy márpedig erre van szükséged mert vírusos a készüléked.

Van olyan kártevő, ami hordozható háttértárakon fájlokat hoz létre, ezt az antivírus programok nem ismerik fel, inkább csak egy napon belül, miután az be lett küldve elemzésre.

Az adott tabletben volt SD memória kártya, volt az mindenestől csatlakoztatva a fertőzött PC-hez amit használok és volt olyan is hogy az adott SD kártyát odaadtam ismerősnek, aki utólag az elmondottakra reagálva azt mondta, hogy lassult a telefonja amibe az SD kártyát rakta.

Volt amikor elgondolkoztam azon, hogy inkább informatikát kellett volna tanulnom, de az adott kártevőket leíró angol nyelvű cikket is nehezen tudom értelmezni, viszont elég gyakran "fogyasztok" angol nyelvű internetes tartalmakat. Tervben van hogy legkésőbb év végéig vegyek egy igényeimet jól kielégítő laptopot. Olyant, amit árukereső szerint 24-32 helyen árulnak, abban nem hiszem hogy csalódnék.

Lesz rá majd OS bizonyos forrásból, adatokat is kéne átmenteni rá a mostani gépemről, de kártevőt nem.

Az elég lényeges. Hátha akad a leírt esetekre használható tanács.



2017. aug. 23. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

A Facebook valóban kezd orwelli magasságokba szárnyalni, nem is annyira titkoltan, ez egy dolog, hagyjuk.

Ellenben nem hiszem hogy köze van a gépeden lévő potenciális (biztos hogy van?) kártevőnek. Ha a tablet és teló androidos nem hiszem hogy áthozna egy PC-t fertőző vírust (én még nem hallottam ilyenről). Az hogy az ismerősödnek lassult a telefonja legnagyobb valószínűség szerint baromság (ha tényleg, akkor pedig biztos, hogy nem az SD kártyádtól).

Szerezz be egy jó vírusírtót, sima végfelhasználóként nem hiszem hogy beszívsz egy szuperúj, ismeretlen vírust. SD kártyád ne add oda senkinek. Internetezz óvatosan - adblock, ublock, ghostery, noscript, ilyesmik. Ne hidd el, hogy iPad-et nyertél. Ha több biztonság kell használj virtuális gépet netezésre, vagy VPN-t, Tor-t, ilyesmi. Ésszerű keretek között nagyon le lehet csökkenteni a fertőzések kockázatát - kizárni persze nem lehet.

2017. aug. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
73%

Gondolom elolvastad az arckönyv használati feltételeit, mielőtt elkedztél regisztrálni és publikálni.


Amúgy elég nyílvánvaló, hogy bár semmit nem értesz az informatikához, ragyogó elméleteket tdusz gyártani, miért nem úgy működnek a dolgok, ahogy Te azt elképzeled.


"Van olyan kártevő, ami hordozható háttértárakon fájlokat hoz létre"

Van.

Viszont olyan vírus, ami a PC-dről átmászna a droidra nincs.


Szóval két lehetőséged van:

- továbbra is elméleteket gyártasz

- MEGBÍZOL valakiben, aki végignézi a géped és kitakarítja

2017. aug. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!