Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Azt olvastam, hogy a Bluetooth...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Azt olvastam, hogy a Bluetooth-on keresztül meghekkelheti bárki a laptopomat, igaz ez? Kikapcsoljam a Bluetooth ez miatt?

Figyelt kérdés

Nincs rajta semmi különös dolog, de nem szeretném, ha bárki valami rosszindulatú vírust vagy bármit is rátöltene, és itt szórakozhatnék vele, hogy letöröljem, ha lehet egyáltalán törölni, és nem teszi tönkre a laptopot.

Mint, hozzá nem értő szemével olvastam el a cikket.


Épp most találtam ezt is.

(Ezt viszont még nem olvastam el, mert egyenlőre nincs rá időm).

[link]

Nem értek a géphez olyan szinten, mint amilyen választ kapok, úgyhogy légyszi, csak egyszerűen válaszoljatok.

Köszi szépen!



2017. szept. 15. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajna a hír úgytűnik igaz, de:

- a bluetooth hatótávja csak néhány 10 méter. A támadónak ilyen közel kell jönnie.

- Mért van bekapcsolva a BT? Használsz ilyen eszközt?

2017. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg, hamarosan minden platformon javítva lesznek ezek a hibák, telefon esetében talán a régebbi készülékeben nem, de Windows, Linux alatt egész biztosan, update formájában.


A tudatos használat segít megelőzni a bajt, sokan egyszerűen soha ki nem kapcsolnák, holott az életben nem használták még. Alap, hogy ami nem kell, nem használjuk, azt kikapcsoljuk.


Csak használat esetén legyen bekapcsolva, de ez alap minden ilyen technológiánál. Ha Te magad semmit sem teszel az adataid védeleméért, más sem tud segíteni.

2017. szept. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon igazatok van!

Az én telefonom a Nokia egy régebbi típusa. A Bluetooth állandóan ki van kapcsolva rajta, csak akkor kapcsoltam be mikor kellett. A laptopon aktív a Bluetooth, most próbálom kikapcsolni, de akkor az ikon is eltűnik a tálcáról. Ha vissza szeretném kapcsolni majd nem tudom, hogy hol is keressem meg. El fogom felejteni az biztos, mert nem használom.

2017. szept. 15. 19:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Nokia 6303 Classic a típusa
2017. szept. 15. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!