Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Micsoda a JS:Miner-A és...

Micsoda a JS:Miner-A és hogyan távolítható el?

Figyelt kérdés

Tegnap lefuttattam egy boot víruskeresést az Avasttal, és kettő darab fentemlített (gzip) állományt talált az alábbi helyen: Appdata/Local/Mozilla/Firefox/Profiles...cache2...


Szóval a böngésző előzménytárában voltak, ha jólértem. Magyarul el weblap látogatása közben megkínáltak egy kis kriptovaluta bányásszal, ugye?


Az avast törölte a két fájlt, viszont még mindig 4 db (!) firefox nyílik meg egyszerre, mikor elindítom a programot, és látható, hogy abból 2 nem csionál nagyon semmit, egy engem kiszolgál, a másik meg egyre nagyobb mértékben hazsnálja a gép erőforrásait.


Szóval valószínű nem volt elég, hogy azt a két fájl törölve lett. Eltávolítottam az összes kiegészítőt ami a böngészőbe lett telepítve (kb 4 db), de még mindig nem tűnik okésnak a helyzet.


1. Hogyan lehet megszabadulni ettől a fosadéktól?

2. Hogyan kerülhetett a gépre?

3. Miért nem vette észre az Avast?

4. Miért csak boot időben észlelte, ha egyébként csak a böngésző megnyitásakor aktiválódik a vírus(?)?

5. Miért nincs erről sehol sem cikk?



2017. okt. 5. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Eressz rá több "vírusírtót".

Malwarebytes Anti-malware:

[link]


(Ingyenes verzió nem véd a háttérben, de az neked pont nem kell, úgyis csak bezavarna)


ESET Online Scanner:

[link]


Böngészős felugró ablakok ellen általában jobb egy adware írtó, pl. adwcleaner:

[link] adwcleaner/


ZHPCleaner:

[link]

2017. okt. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Például az itt is sokat linkelt kepfeltoltes.eu oldalról is bekaphattad. Néha elfelejtem, hogy ne kattintsak ilyen linkre, aztám már jön is az ESET figyelmeztetés, hogy elkapott egy ilyen minert.
2017. okt. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valaki feltett egy Linuxos trójaival fertőzött Képfeltöltést, ezt az ESET nálam azonnal jelezte. De ez nem volt elég, azóta is gyanúsként kezeli a GYIK-et! Mint kiderült, a Chrome böngésző előzmények oldalainál benne maradt az eredeti, erre jelzett.
2017. okt. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2017. okt. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez a vírusod:

[link]

2017. okt. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!