Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hol érdemes tárolni a filmeket...

Hol érdemes tárolni a filmeket zenéket, és melyik tároló olcsóbb, melyiken marad meg tovább? Többi lent!

Figyelt kérdés

Én teszteltem a Dailymotion-t, sajnos ott is törlik a privátot is, és előbb utóbb a fiókot is.

A Vimeo-n is törlik, de privátot még nem törölték nekem.


Indavideó és Videa még nem törölt le nekem privátba rakott filmeket.


Én a felhő tárhelyekbe nem nagyon bízok meg, mert a Google is csökkentheti a tárhelyet mint a Microsoft és törölt pár fájt, és közbe bele nézhetnek a felhőbe, vagy nem lehet bejelentkezni a fiókba, a kisebb tárhelyek meg becsődölnek.


Szerintetek is igazam van a felhő tárhelyekkel kapcsolatban?

Melyiken érdemes tárolni akkor a filmeket zenéket, Felhőtárhely, Videomegosztó, CD, DVD, BLU-RAY lemez, Pendrive, SSD, SD kártya, Merevlemez, LTO szalag, VHS szalag, Magnószalag?


Van családi VHS kazettánk mikkor még nagyon kicsike voltam 2000 előtti kazetta, még úgy kellet etetni engem, és a mai napig tökéletesen lejátssza.



2017. okt. 18. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én konkrétan RAID 1-es NAS szerveren tárolom otthon. Időnként kihúzom az egyik winchestert, és beteszek egy újat, és a telit rátükrözöm. Amit meg kihúztam, az a mentés tulajdonképpen. A cégünknél így csinálják az összes géppel, ezért szoktam rá.
2017. okt. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szalagok vesztesegesek, az ipari pedig nagyon draga.

Felvezeto alapuak (SSD, SD kartya, pendrive) dragak es nem ido-alloak annyira.

CD-k kenyelmetlenek, meg sok kellene. Amikor novelik az adatsuruseget (DVD, duplaDVD, Bluray) az az idoallosag rovasara megy.


Merevlemez sokaig birja es 1GB eleg olcso. A Raid1-es tukrozes miatt pedig hiba eseten sem vagy bajban. En is ezt ajanlom.


Amit filmek eseten csinalhatsz, az a meretuk csokkentese x265 (x264) kodolassal. Minoseget gyakorlatilag nem vesztesz, a fajlmeret pedig joval kisebb az eredeti kodolt tartalomnal is.

2017. okt. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

wampax:

Videomegosztókról és a felhő tárhelyekről mit mondasz, mi a véleményed?

Persze ingyenesen érdekelne.


Ezt írtam, nem tudom el olvastad e:

Én teszteltem a Dailymotion-t, sajnos ott is törlik a privátot is, és előbb utóbb a fiókot is.

A Vimeo-n is törlik, de privátot még nem törölték nekem.


Indavideó és Videa még nem törölt le nekem privátba rakott filmeket.


Én a felhő tárhelyekbe nem nagyon bízok meg, mert a Google is csökkentheti a tárhelyet mint a Microsoft és törölt pár fájt, és közbe bele nézhetnek a felhőbe, vagy nem lehet bejelentkezni a fiókba, a kisebb tárhelyek meg becsődölnek.


Szerintetek is igazam van a felhő tárhelyekkel kapcsolatban?

2017. okt. 18. 20:09
 4/13 anonim ***** válasza:
Veszel pár 3 gigás hdd T azt azon elfér minden
2017. okt. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Már sokan lehülyéztek miatta, de én sem bízok a felhő alapú dolgokban, mert ugye mások szerint meg van a módja, hogy az ember megvédje a tartalmait, de akor sincs szerintem biztosabb, mint amikor nem fér hozzá, mert le van választva a világhálóról.


A cégünknél pont azért alkalmazzák a raid-1 mentését, és a netről való leválasztását, mert vannak még win 2000-ig visszamenőleg rendszereink, és egy csapásra nem lehet 130-as gépparkot modernizálni, mert tartozik hozzá automatizálás, vizualizációs szoftverek adaptálása, stb.


Ez pár gépnűál már 100 ezer euró, így apránként csináljuk, és a régi rendszerekhez meg nincs már foltozás a microsofttól. (ugye mostanában gyakoribbak a támadások ipari rendszerek ellen is)

2017. okt. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem elég csak annyi dolgot tárolni, amit nem tudsz probléma nélkül letölteni.
2017. okt. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 20. 15:45
 8/13 kovpet ***** válasza:

Két, egymástól teljesen független módon, ha fontosak az adataid.


Mennyiségtől függ, de az egyik lehet egy sima HDD, az olcsó. A másik, meg mehet felhőbe, természetesen titkosítva. Így már elég kicsi az esélye annak, hogy elvész a cucc.

2017. okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

kovpet:


Csak sajnos felhőbe sokáig tartana feltölteni 400 GB-t És kitudja mi történik majd a felhőkkel lehet a Google is csökkenti a tárhelyét mint a Microsoft és akkor nagyon ideges lennék ha törölnék ők is az adatokat. Ilyen nagy cégek ezt meg csinálják akkor kisebb felhők meg bármikkor lehúzhassák a rolót. Felhőkre meg nem fizetek egy fillért se sokkal többe kerül mint egy HDD, és elég sók felhőt neten feltörnek most tonnába.

2017. okt. 20. 17:25
 10/13 A kérdező kommentje:

Meg a mondás is mondja!

Olcsó húsnak híg a leve.


Nem tudom miért csinálta ezt a Microsoft de ez már nem az első alkalom. Ezzel szórakoznak akkor zárják be, de ne toljanak ki a felhasználókkal.

2017. okt. 20. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!