Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehetséges-e saját számítógép...

Lehetséges-e saját számítógép és idegen telefon között kapcsolat?

Figyelt kérdés
Lehetséges-e, hogy valaki rákapcsolódjon telefonnal a Facebook profilomra? ..és mi van akkor, ha ezek után jelszót váltok a FB-on?

2017. okt. 19. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvagy tévedve. A kérdésedet sem értem.


A facebook fiókod nem a telefonodhoz van kötve. Ez azt jelenti hogy ha valaki tudja a facebook felhasználó neved (vagyis igazából az email címedet) és a jelszavad, akkor a világ bármely pontjáról betud lépni a facebook fiókodba, bármilyen eszközről.



Hogyan előzd meg ezt? 1. Használj rendes jelszót, ne legyen semmiféle értelme a jelszavadnak (Random váltakozó nagybetűk, kisbetűk, számok) és minimum 8 karakterből álljon.

Használd a kétfaktoros hitelesítést, add meg a telefonszámod a facebook beállításaiban. Így ha bárki beakarna lépni a facebook fiókodba, a jelszavad tudatában sem fog tudni, mert a jelszó beírása után még kérni fog egy 4 vagy 5 számjegyű kódot, amit a telefonodra küldenek egy sms-ben. Ez a kód egyszerhasználatos, tehát párpersz múlva már érvénytelen lesz a kód, és úrja elkell hogy küldjenek egy kódot sms-ben.

2017. okt. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem vagyok eltévedve, hisz nem állítottam semmit, hanem kérdeztem.

A válasz többi része korrekt.

Köszönöm!

2017. okt. 22. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!