Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen károkat okozhat a...

Milyen károkat okozhat a gépben ha hirtelen megszűnik az áramforrás?

Figyelt kérdés

Véletlenül lenyomtam a piros gombot az elosztón és értelem szerűen kikapcsolt a gép.

Nos ugyanez ha ugye áramszünet van.

Ez melyik területeket és mennyire károsítja a gépet?

Illetve hosszú távon meddig bírja?

Egy ASUS H110M-C alaplapom és egy BE QUIET! Pure power 10 700 Wattos tápom van. Illetve egy Seagate barracuda HDD . úgy tudom ezeket az alkatrészeket teszi tönkre. Nos mennyi idő után? és mekkora kárt okoz benne?



2017. dec. 12. 22:20
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

Kutya baja nem lesz. De ha ennyire aggódsz miért nem veszel szünetmentest?


Áramszünetnél nem lenne semmi baj, ha csak simán elmenne és kész. De még abban a másodpercen megpróbálja a szolgáltató visszakapcsolni, na az már neccesebb a hardvereknek.

2017. dec. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mostmár nem okoz nagyon hardveres problémát. Szoftvereset viszont annál inkább, hiszen az aktuális írás/olvasás megszakad, amiből könnyen lehet fájlsérülés/adatvesztés.
2017. dec. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

elmegy az áram az általában nem probléma, túltöltést a táp kezeli, akkor van gond, ha mondjuk menet közben kimozdítod a videókártyát a helyéről vagy belenyúlsz az alaplapba (úgy már én is öltem meg gépet)

Ezért kell mindent kikapcsolni ha belenyúlkálunk, és lehetőleg áramtalanítani.

2017. dec. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!