Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörték a paypal fiókom és...

Feltörték a paypal fiókom és onnan pénzt utaltak, ilyenkor mit tudok csinálni? Hogy tudom kideriteni hogy ki volt az? Vissza tudom ilyenkor valahogy szerezni a pénzem?

Figyelt kérdés

2018. jan. 1. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, majd legközelebb jobban vigyázol a accuntodra.
2018. jan. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 P.O.C. ***** válasza:

Én se hiszek benne. Ilyenkor nehéz bebizonyítani, hogy nem te voltál az. Minden esetre hívd fel a bankodat hátha ők tudnak segíteni.

Amúgy nem árt bekapcsolni az SMS védelmet, így ha megszerzik a jelszavad, akkor sem tudnak mit kezdeni vele, hiszen a kód nélkül, amit a PayPal küld a telódra, úgysem tudnak belépni.

2018. jan. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A paypalnak kell jelezni.
2018. jan. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És ilyenkor az elküldött pénz nem lehet úgy törölni hogy visszakapjam?
2018. jan. 1. 13:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha email-re ment az utalás, akkor nyomozgathatsz, vagy esetleg kérhetsz egy refund-t, de kevés az esélye.

Ha elvásárolták akkor is uaez a lépés, de kevés az esélye,

pláne ennyi információból.

2018. jan. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A wargaminggr-hez és a Gaijingames-hez ment a pénz
2018. jan. 1. 14:11
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor felejtős, viszont az automatikus megújítást a PP-nél kapcsold ki ezeknél, mert minden hónapban vonhatják.

Továbbá tedd biztonságosabbá a PP-det különben érhet még meglepetés.

Valamint nyomozgathatsz ki játszik ezekkel a környezetedben, és az alapján talán eljutsz ahhoz aki megszerezte a PP-det.

-Te kinél (más gépén) használtad a PP-t, valamint ki használta a Te gépedet. Más esetben felrakhattál egy programot ami tartalmazta azt a vírust ami lopja a bejelentkezéseket.

-kb röviden ennyi.

2018. jan. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
töröltem a paypal-t,legalább igy már senki nem fogja használni,de csak egyszer tudjam meg ki volt
2018. jan. 1. 15:45
 9/11 P.O.C. ***** válasza:
Nem törölni kell, csak óvatosabbnak lenni. Elvégre is pénzről van szó, a te pénedről. SMS védelem, csak a saját számítógépeden használd, amihez más nem fér hozzá. Semmiképp ne engedd meg hogy a böngésző elmentse a PP jelszavadat. Ne dőlj be olcsó adathalász trükköknek. Ne csinálj vírustanyát a gépedből. Pl én még az ESET Internet Securityban lévő Netbank- és tranzakcióvédelemet is szoktam használni. Minden ilyet azon keresztül csinálok.
2018. jan. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Te nem kaptál egy ilyen emailt véletlenül?

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2018. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!