Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Számítógépes szakértők fel...

Számítógépes szakértők fel tudnátok világosítani?

Figyelt kérdés

Nos én nem annyira értek ezekhez a dolgokhoz sajnos, de felkeltette a kiváncsiságomat, ezért az lenne a kérdésem hogy annyi helyről hallani hogy hackerek feltörték ezt meg azt a fiókot vagy adatbázis kiszivárgást csinálnak és így szerezték meg a jelszavakat és ezért vigyázzunk.


De miért akarják feltörni vagy megszerzik egy teljesen jelentéktelen átlagember jelszavát és gmail vagy freemail vagy egyéb fiókját vagy magát a gépét, milyen károkat tudnak ott okozni vagy ebből mi a haszon nekik milyen adatok hasznosak nekik?(a bank vagy hitel kártyaszámot leszámítva).

Vagy a ezektől a keyloggerektől, fiókba és gépbe bejutástól azaz feltöréstől, zsarolóvírusoktól csak annak kell félnie aki például fontos adatokat tárol a munkahelyéről benne és nincs másolata és azok kitörlése nagy kár lenne?

Válaszokat előre is köszönöm!:)



2018. febr. 9. 10:24
1 2
 11/14 Koplárovics Béci ***** válasza:

"4-es ha az én gépemet felhasználják DDOS jellegű támadásokhoz vagy bányászásokhoz abból nekem van valamilyen károm?"


Mivel ezek processzort és/vagy videokártyát, azaz a számítógép fő fogyasztóit használják, így megemelkedik az áramigényük, a géped több áramot vesz fel a hálózatból, amitől több lesz a villanyszámlád. Szűkülhet az interneted sávszélessége, így nem azt kapod, amit fizetsz. Amíg épp másra használja fel valaki a géped, addig te nem tudod használni. Ha nem értesz hozzá, akkor a kártevő eltávolításához szakembert kell hívnod, ami pénzbe/szexbe/szívességbe kerülhet. Többek közt ilyen károd lehet belőle.

2018. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kösz Béci:D

Szexbe?XDDD Férfi vagyok de azért kösz az felvilágosítást:D

Remélem a vírusirtóm teszi a dolgát és akkor nem lesz gond:)

2018. febr. 9. 15:07
 13/14 anonim ***** válasza:

Tudom régi a kérdés, de azért még válaszolok.

Régebben én is hasonló dolgokat csináltam. Egyszerű phising módszerrel néha Dos-al szórakozgattam. Először csak saját dolgaimat törtem fel, aztán ez kezdett unalmassá válni és inkább társadalmi kutatás jellegű dolgokat csináltam. Ez alatt azt kell érteni, hogy emailben egyszerűen csak megkértem különböző embereket, különböző indokokkal, hogy adják már meg a jelszavukat. Meglepődésemre kb. minden 10.-15. áldozat megadta a jelszavát. Pályafutásom alatt kb. 50 gmail, facebook és yahoo! jelszót szedtem össze + a kétlépcsős biztonsági fiókok.

Mielőtt elitélsz, azt megjegyezném, hogy az adatokkal sohasem éltem vissza. Csak beléptem a fiókokba és hagytam mindenhol egy rövid kis kioktató üzenetet.

Ez annak idején számomra olyan hobbi volt mint másnak a bélyeggyűjtés vagy a sport.

2018. febr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Szia kösz a választ:)!


Jó kis hobbi:D De én inkább maradok a küzdő és egyéb sportnál:)


És ebből mi a tanulság?Azon kívül hogy sok a buta ember?:)


Hogy soha senkinek akármilyen komoly indokkal jövő üzenet ha a bank nevében írnak akkor se sehogyan se adjam meg én magam a jelszavam, tudom erre már máskor is fölhívták a figyelmem, de azért köszönöm.


Jó volna úgy érteni a géphez ahogy te!:D

De nekem sajnos nem volt se lehetőségem se időm ezt fejleszteni.

2018. márc. 2. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!