Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehet, hogy a Malwareby...

Hogyan lehet, hogy a Malwarebytes (agyondíjazott) program nem veszi észre a KMSpico service kártékony működését?

Figyelt kérdés
A program agyon van dicsérve és még se boldogul egy olyan mások által felrakott kémprogrammal, ami elküld az "áldozat" számítógépéről minden egyes (legapróbb is) momentumot a feltelepítőknek. Így minden személyes dolgot is, mint a jelszavakat, banki titkos dolgokat, mindent. Ez hogy lehet?

2018. febr. 11. 08:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Érdeles. Ha én telepítem a KMSpico-t, akkor nekem küld el mindent? A saját számítógépemről?


Csak mert a KMSpicot általában a gép tulajdonosa telepíti fel, vagy az, akit megkért rá.


Egyébként én még sehol nem láttam hogy dicsérték volna a Malwarebytes-ot. A másik, hogy téged ez a dolog nem érint, mivel nyilván jogtiszta windows-t használsz. :)

2018. febr. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Állítólag elküld mindent. Egy hozzáértő mondta. Beállítás kérdése. Saját magadnak persze minek küldenéd el a belépési jelszavaidat mindenhová. Annak semmi értelme.
2018. febr. 11. 09:08
 3/13 P.O.C. ***** válasza:
100%

Nem tudom mikor értik már meg az emberek, hogy szoftver törések 90% -a, amit ezek a programok vírusosnak érzékelnek valójában nem vírus!

Szerintem a szoftvergyártók a háttérben összedolgozhatnak, hogy érzékeljen bármilyen törést vírusosnak, hogy így vegyék el a felhasználók kedvét az illegális szoftver használattól.


Másképp nem fordulhatna elő ez, ha egy ilyen fájlt feltöltesz a virustotal.com -ra ne lenne 80-90% -os legalább a találati arány. Ehelyett mindig csak 40-60%-os szokott lenni az ilyen "kétséges" töréseknél.

Más kérdés, hogy ha valaki nem megbízható forrásból balf.@sz módjára szedi le ezeket a töréseket, azokhoz valóban csatolhatnak ártó kódokat is.


De nem kötelező ezt elhinni sem. Ha valaki attól nyugodtabb lesz, használjon minden szoftverből eredetit. Két legyet is üt vele egycsapásra. Helyreáll a lelki békéje és a fejlesztőket is támogassa vele.

2018. febr. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az égvilágon semmit nem küld el. A drága hozzáértő olvasott valamit, aztán dől belőle a hülyeség.


Amúgy meg ismeri, de csak mint kockázati tényezőt (Riskware) jelöli, hiszen nem vírus. [link]

2018. febr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Nyugodjál meg érzékeli, hozzá is kell adni a kizárásokhoz.


"Egy hozzáértő mondta."


-Akinek pontosan annyi esze van mint neked.

Az ilyen OKJ-s rendszergazdáktól mentsen az Isten, ez az amit már első körben kiszűrünk jelentkezéskor és, -köszönjük majd értesítjük-.

2018. febr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Aktiválóban talált trójait a vírusirtó. Leszedte, karanténba tette, azóta is működik (szervíz tette fel).
2018. febr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kettővel ezelőtti...Mi a fene van? Nem magas a lovad egy picikét?
2018. febr. 12. 22:50
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor milyen programok küldenek minden egyes leütött billentyűt Így naplózva az összes jelszavat mindenhová stb.) illetéktelennek?
2018. febr. 12. 22:52
 9/13 anonim ***** válasza:

"Akkor milyen programok küldenek minden egyes leütött billentyűt Így naplózva az összes jelszavat mindenhová stb.) illetéktelennek?"


Amiről Te karattyolsz az keylogger.

-De, hogy még a google-t se tudod használni, az már minősít.

-Egyébként meg nem mi vagyunk magas lovon, hanem az ilyen OKJ-ek a béka segge alatt.

2018. febr. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mit foglalkozol az OKJ-sekkel.
2018. febr. 13. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!