Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi a különbség az Antivirus...

Mi a különbség az Antivirus és az Internet Security között?

Figyelt kérdés
2010. jún. 8. 07:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Az Antivirus csak vírusirtó, az IS pedig tűzfal is. Mindkettő tartalmazhat spy keresőt/irtót. Az IS-ben még lehet rendszerbiztonsági rész is (nem enged bármilyen programnak bármit futtatni, írni, olvasni, stb). Mindenképp egy bővebb, nagyobb program az IS.
2010. jún. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Helló!


Az antivirus az vírusvédelem és újabban kémprogramvédelem egyben.


Az Internet Security az pedig tartalmaz pluszban tűzfalat és levélszemét szűrőt.


Persze ezt így ennyire nem lehet lebontani, de ez az alap váz, ettől eltérhetnek az egyes céges, hogy ők mit adnak pluszban, így ezt nem tudom megmondani.


Az IS-ban van még általában szülői felügyelet(bár ez általában alapból a tűzfal része), biztonsági mentés.


Összefoglalva tehát, ez termékfüggő, hogy ki mit tesz bele, de lényegében egységes, inkább egy gyártót mondj és úgy tudok többet mondani.

2010. jún. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

OK köszi!

Szerinted melyiket érdemes felrakni egy olyan gépre ami napi kapcsolatban van a internettel?

2010. jún. 8. 08:04
 4/23 A kérdező kommentje:
Már több írtót is próbáltam. Avast!-ról mit gondolsz?
2010. jún. 8. 08:07
 5/23 anonim ***** válasza:
Tűzfalra, és egyéb netes védelemre szükséged lesz mindenképpen, de nem biztos, hogy egy IS csomag minden téren a legjobb. Lehet, hogy egy remek vírusirtó mellé egy gyenge tűzfal párosul, vagy fordítva, olykor jobb lehet egy különálló vírusirtó és tűzfal. Szóval mielőtt döntesz, mit teszel fel, nézz meg pár tesztet.
2010. jún. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Én már 4 éve csak vírusírtót használok, hiába raksz fel bármit, netezni kell tudni!


Formatálásnál az 10 gyártó termékével minimum levizsgálom a gépet és eddig nem volt rajta semmi.


Én használtam már nodot, kasperskyt, avastot, nortont, pandát, bitdefendert, virusbustert is, de ezt nem ajánlom és még 1-2őt, de msot hírtelen nem jutnak az eszembe.

Nekem egyikkel se volt gondom.


Most avirát használok a premium változatot és nekem tökéletesen jó.


Ha rendesen használod a gépet, akkor nem lesz vírusod, de ha te engeded be akkor így is úgy is bejön, tehát ha rákattintasz valamire pl.

Tehát ilyen te vagy 999999. látogató linkekre ne=)

2010. jún. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
megfogadom a tanácsodat :)
2010. jún. 8. 08:38
 8/23 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat, három éve van itthon netem, méghozzá USB modemes. A NOD Antivírus mellé hiába tettem fel Spybot er Searchot, Ad-Aware-t, tűzfalként Zone Alarm Free-t, nem használt.Trójait kaptam. Ezen a laptopon ESET Smart Security 4-es van, vagyis vírus- és kémprogram irtó, levélszemétszűrő és egészen kiváló tűzfal egyben. 50%-os kedvezménnyel megvettem három évre, már egy éves, ide nem jutott be neten keresztül semmi. Mivel a mobilnetek nem használnak proxyt, nagyon fontos a tűzfal.

Amit fogott, azokat pentdrive-on vittem haza.

Valódi (nem hamis) IS-t érdemes feltenni, a legjobb az ESS és a Kaspersky.

2010. jún. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Úristen XD.Vannak olyanok akik fizetnek a virusírtóárt még ha 50% kedvezmény van rá XD.Ha felvagy regisztrálva egy torrent oldalra vagy a pirateclubra akkor pedig ingyen van
2010. jún. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"Ha felvagy regisztrálva egy torrent oldalra vagy a pirateclubra akkor pedig ingyen van"


Meg a vírus is, ami a crackes vírusirtón simán átmegy.

2010. jún. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!