Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért kapcsol be a webkamerám?

Miért kapcsol be a webkamerám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A laptopom webkamerája folyamatosan bekapcsol(kivillan mellette a kék fény), miközben ezt semmi se indokolná. Nemrégiben már folyamatosan világított(letapasztottam persze) és ezzel egyidejűleg az eset internet security is jelezte, hogy a webkamera védelem nem működik. Eszközkezelőben letiltottam a webkamerát de a probléma ezután is fennállt.Nemcsak, hogy fennállt hanem most már eszközkezelőben nem elérhető a hang és kép menüpont így nem tudok vele kezdeni semmit(egyszerűen eltűnt). Emiatt tegnap újratelepítettem a gépet, de ma mire hazaértem ismét világított.Eszközkezelőben szintén nem elérhető a webkamera. Mitől lehetséges ez? Köszönöm a válaszokat.
2018. febr. 19. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Benézett az NSA... Viccen kívül tiltsd le a BIOS-ban a kamerát, vagy ha bátor vagy ki is forraszthatod
2018. febr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kiforrasztani azért nem akarom:D ennek a BIOS-os letiltásnak majd utánanézek köszi. egyébként formáztam mindkét meghajtót újratelepítéskor, nehogy véletlenen rajtamaradjon valami vírus ha ez volt az oka, de hát ismét elkezdte...
2018. febr. 19. 17:01
 3/5 Hominida ***** válasza:
Ha formáztad a meghajtóidat, azzal még nem zártad ki a neten hozzád belépő hackert. Új hálózati és routerjelszó, ilyenkor így indul a tennivalók hosszú sora.
2018. febr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszi. Ezeken kivul meg mit erdemes tenni?
2018. febr. 22. 01:54
 5/5 Hominida ***** válasza:
Először tedd meg ezt, sőt, ellenőrizd a router összes beállítását, legyen MAC-szűrés, tartományszűkítés. Aztán figyeld meg, hogy mi történik így, és kiderül, hogy még mindig belül lehet-e az ellenség, vagy így már kint rekedt.
2018. febr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!