Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy jöhet valakinek az...

Hogy jöhet valakinek az agyába olyan gondolat, miszerint az MI öntudatra ébred, ez hogy mikor csak utasításokat végez (ilyen baromságot, hogy öntudatra ébred már filmnek sem jó)?

Figyelt kérdés
2018. márc. 22. 07:00
 1/8 A kérdező kommentje:

Szerintem aki ekkora baromságot gondol, az enyhén el van tévedve nem? Nem dolgozom ilyenben és nem is kell hogy értsek ilyesmihez, de erre bármikor megtudtam volna adni a választ, ez egyszerűen lehetetlen.


Öntudatra ébredés?

Szerencsére ez nem egy hír volt, hanem csak egy komment bejegyzés egy érdekes bár ismert oldalon, de nem is lényeges.


Csak ha ennyire nem érti magát és az ember irányította gépet, akkor ez normális?


https://www.youtube.com/watch?v=1fdZmmdKpSY

2018. márc. 22. 07:04
 2/8 A kérdező kommentje:
Ami a legjobban ehhez hasonló lehet -de az is csak agyszülemény- az az, hogyha meghibásodik valami azaz a processzor, de azt szerintem egy hozzáértő is le tudja vonni vagy ha nem akkor egy idióta.
2018. márc. 22. 07:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem attól mesterséges a név maga, hogy eladható legyen. Csókolom!
2018. márc. 22. 07:12
 4/8 anonim ***** válasza:

MI = mesterséges intelligencia


Jelenleg nem állunk azon a szinten, hogy "öntudatra" ébredjen de a jövőben simán megtörténhet.

Hiszen azon dolgozunk, hogy egy gondolkodó lényt teremtsünk és ez akkor fog véglegesen befejeződni ha sikerül megteremteni az első öntudatára ébredt gépet.


Az MI nagyon bonyolult dolog de nem elképzelhetetlen maga a cél, hogy egyszer eljussunk arra a szintre, amikor magától kezd el gondolkozni ok-okozatot létrehoz, tárol és az alapján gondolkozik.


Persze ez nagyon távoli jövő de félelmetes belegondolni, hogy mit tudna tenni egy öntudatra ébredt gép.

2018. márc. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az agyadban lévő idegesjtjeid is csak utasításokat végeznek, amik bele vannak kódolva a DNS-be. És a hálózatuk mégis öntudattal rendelkező rendszert alkot. Szóval ezt benézted, mert nincs elméletben akadálya, hogy egy elég komplex program gondolkodjon, más kérdés, hogy jelenleg nincs ilyen fejlettségű program.
2018. márc. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Barika11 ***** válasza:
100%
Az MI "csak" utasításokat végez. A kérdés csak az, hogy ki adja az utasításokat. Amikor már magát utasítja olyan utasításokra melyet nem az emberek adtak neki, akkor már öntudatra ébredésről beszélünk.
2018. márc. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogy is van?

- megtanulsz beszélni, írni, hogy kommunikálj a többiekkel

a google pl tud írni olvasni (és több nyelvet "beszél", mint amit valaha is megtanulsz)

- a többiekkel történt kommunikációból tanulsz, emléxel a korábban történtekre, döntéseket hozol

a google keresője is, amikor javaslatokat tesz a keresés finomítására


A rendszerek egy jó része már "előre gondolkodik" és döntéseket hoz a korábbi történések, tapasztalatok alapján.

Mi kell még ahhoz, hogy VALÓBAN önállóan működjenek?

Szinte semmi.

2018. márc. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Picit átgondoltam azóta a dolgokat, valóban képes lehet összetett feladatokat elvégezni, tárolni és ismert adatokból dolgozni, de az mégsem olyan, mint az ember. Viszont annál tökéletesebb, hogy nem az érzelmei irányítják. Még írhatnék ehhez, de csak azt tudom erre mondani, hogy az emberrel nem lehet egyenfokú. Viszont ha túlságosan vannak "beletáplálva" a dolgok, akkor addig is eljuthat a dolog később, hogy az ember sem tudja olyan könnyen megállítani, hogyha valami katarzisra készül.
2018. márc. 22. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!