Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » SD kártyáról klónozás. Hogy...

SD kártyáról klónozás. Hogy tudom azt megcsinálni, hogy egy 109-es SSD-re frissen feltelepített win8-at hozzá?

Figyelt kérdés
telepitett apróságokkal (excell, wordl, autoit, dropbox, gimp, onedrive, google crome, skype, teamviever totalcommander és még sorolhatnám) meg? telepitetlen ex-k (pl. mousepos) és néhány egyéb kép, adat file ami fixen kell a gépre) valahogy ráklónozok vagy mi egy 32 gigás SD kártyára, és ha ujra kell rakni a windowst akkor ne kelljen ezzel vacakolni ujra hanem csak visszaklónoznám az egészet az SD kártyáról?
2018. ápr. 9. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezzel:

[link]


Vinyóról csinálsz egy lemezképet és azt bármikor bárhová klónozod vagy feltelepíted SSD-re frissen az oprendszet - ez az ajánlott - azt lemented egy vinyó partícióra és ha kell akkor visszamásolod ha kell...

2018. ápr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de akkor az 109 gigás SSD-t particionálni kell 32Gigásra? akkorára mint az SD kártya s a maradék 77 giga a D:-n lesz
2018. ápr. 9. 16:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kell. Szerintem egy intelligens klónozónak tudnia kell kezelni azt, hogy egy 32 GB-os partíciót 109-re ment. Ha nem akkor mented egy 32-esre, majd ezt a partíciót kiterjeszted lemezkezelőben 109-re és annyi...


Egyébként meg ajánlott újratelepíteni az oprendszert 109 GB-ra és probléma megoldva...

2018. ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

na de ép az ujratelepitést akarom megkerülni egy klónozással. hogy ne kelljen gombokat nyomogatni s minden más kisebb progi is ott legyen.


még azt nem értem, a 109 hogy megy rá a 32 gigára?

vagy első alkalommal particionáljam 32 gigára s utána azt klónozzam ha minden rajta van s visszafele elvileg 32 gigát rá tudok klónozzni 109 gigára?


mondjuk most az ujratelepitést e példában kihagytam.


olyant már csináltam, hogy 100%-ban eggyező hardver esetén klónoztam egyik gép hdd-jéről a másikéra. csak ugye ott a hdd is egyforma volt

2018. ápr. 9. 16:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Most akkor egyre inkább nem értem mit szeretnél...
2018. ápr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Inkább leírom nálam hogy működik.


A rendszerpartícióm 100GB-os, WIN10. Minden oprendszerhez tartozó progi itt van. Fájlkezelő, böngésző, segédprogik. Így a rendszerpartíció 50 GB-os tehát fele üres.

2-3 havonta vagy nagyobb oprendszerfrissítés esetén a Macriumm-al lementem a rendszerpartíciót. Ezek közül az utolsó 3-at tartom meg visszaállítás esetére. Ezek 25-30 GB-os fájlok, mivel a ghostprogi tömöríti is az adatokat. Amikor vissza kell állítani akkor bootolok egy pendrive-ról amin többek között a Macrium is van és 10-12 perc alatt visszaállítom tokkal-vonóval az egész rendszerpartíciót...

2018. ápr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ezt akarom, csak nem tudtam ilyen jól megfogalmazni. Akkor lehet nekem nem is klónozás kell hanem helyreállítás?
2018. ápr. 10. 19:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Először másolod - klónozod - a rendszerpartíciót és ennek segítségével állítod helyre. A kettő együtt jár.
2018. ápr. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!