Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi ez az új arcfelismerő...

Laci199 kérdése:

Mi ez az új arcfelismerő funkció a facebook-on és hogy működik?

Figyelt kérdés
Kaptam egy értesítő rendszerüzenetet a facebookomra, hogy be lehet állítani valamilyen arcfelismerő funkciót. Ez most miről szól? Ha pl. valaki feltölt rólam egy képet a saját kamu facebook oldalára akkor jelenthetnek nekem vagy mi? Vagy esetleg olyan mint a google képfelismerő, betöltöm bárki arcát a face-n és név szerint felismeri azt a rendszer?

#Facebook #Arcfelismerő funkció
2018. ápr. 21. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem új, 2011-es.

A feltöltött profilfotód alapján képes megtalálni más képeken - például egy csoportképen belül (ahol nem jelöltek meg); vagy egy olyan képen, amin bár mi szereplünk, de más neve alatt.


Az újdonság az, hogy ezt Európában és Kanadában újból - mivel a személyiségi jogok szigorúbb szabályozása ezt megakadályozta - be akarják vezetni. Hogy ne legyen ebből ekkora felháborodás opcionálissá, a felhasználó beleegyezése révén tennék ezt.


Bővebben: [link]

2018. ápr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen közben én is elolvastam a cikket a neten. Most akkor konkrétan abban az esetben is értesítik az eredeti felhasználót, ha csak az idővonalamra töltök fel képet róla a társaságában?
2018. ápr. 21. 12:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy nem privát privát üzenet:

"Szia! Köszönöm a választ. Azt szeretném még megkérdezni hogy akkor konkrétan abban az esetben is értesít engem a rendszer, ha valaki mondjuk az idővonalára tölt fel képet rólam? Meg még azt hallottam hogy van olyan is hogy egy felhasználói felületen egy kockába beillesztesz egy arcképet és névvel együtt felismeri rendszer?"

Igen, itt írnak erről:

[link]

meg itt:

[link]

2018. ápr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Basszus akkor ezek szerint Cindy Crowford facebook fiókjának is jelezni fog a rendszer ha valaki feltöltött róla egy képet az idővonalára??
2018. ápr. 21. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!