Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Számítógép összeszerelésnél...

Számítógép összeszerelésnél mennyire veszélyes a statikus feltöltődés?

Figyelt kérdés
Mit tanácsos tenni mielőtt nekiállok szerelni? Gumikesztyűben szereljek? Vagy gumipapucsban?
2018. máj. 30. 16:21
 1/3 anonim válasza:
Én okostelefonokat szereltem össze, csak úgynevezett esd-védett felszerelésben foghattuk meg a lapokat. Kesztyű, papucs, köpeny volt, szerintem elég amúgy egy kesztyű is. Ja, és műszálas ruha ne legyen rajtad. De amúgy nem értek hozzá, csak mondom, nálunk mi volt... :)
2018. máj. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy két lábon járó gömbvillám, elég ha szerelés előtt megfogsz egy földelt vascsövet. 15 éve szerelek így gépeket, egyszer nem volt bajom belőle. Akkor fontos az ESD védelem, ha kifejezetten érzékeny eszközöket szerelsz.


Ha viszont másoknak szerelsz üzletszerűen, akkor inkább húzz kesztyűt is, és ne állj zokniban szőnyegre. Nem lesz eltérés, de ha bármi gond adódik, jobb, ha nem tudják rád fogni emiatt. Jó dolog az ESD védelem, de azért sokan erősen túllihegik ezt az egészet.

2018. máj. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lajos54 ***** válasza:

Amik nem nagyon (nagyon nem :) szeretik a statikus kisüléseket: memória, processzor, meg az alaplap néhány alkatrésze. Mint előttem is írták: ne viselj műszálas ruhát, műanyag talpú cipőt (főleg szőnyegpadlón), és az előbb felsorolt alkatrészek érintkezőit ne tapogasd.

Ha földelt, csupasz fémfelületet (gázcső vagy központi fűtés) megérintesz, akkor arrafelé sül ki a testedből az esetleg meglévő töltöttség, és ha vigyázva fogod a kényesebb gép-elemeket, nem lesz semmi probléma.

2018. jún. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!