Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Történhet valami?

Történhet valami?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szoftverfejlesztő cégnél dolgozom, és egyszer valahogyan trójais lett a számítógép. Természetesen a problémát elhárítottuk. Ebből eredendően eszembe jutott egy kérdés. Ha egy trójai vírus én általam került a gépre, a tudtom nélkül (pl rákattintottam valamire), és adatokat kifűrkész a cég adatbázisából, amivel milliós károkat okoz akkor engem büntethetnek érte? A kérdés csak elméleti, nem történt meg ilyen és nem is fog, tényleg csak érdekel.
2018. máj. 31. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Max ha bizonyíthatóan a te hanyagságod miatt következett be az adatlopás.
2018. jún. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Es ezer borton jar? Mert erthetoen sok embernek nincs tobb millioja karteriteni.
2018. jún. 1. 07:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezért egészen biztosan semmi szankció nem érhet. A szándékosság még nyomokban sem fedezhető fel egy ilyen esetben.

Az, hogy milyen endpoint védelem van a gépen, nyilván sokat tud segíteni, és a felhasználó milyen jogosultsági szinten van jelen a rendszerben....

Ha védelem fogja, nagy kár úgysem történik. Ha nem, akkor mindegy is, mert már oda van minden, amire vadászik a féreg.

Az hogy ki tette véletlenül a rendszerbe, kb lényegtelen is. Itt nincs szándék ebben az esetben, nincs tudatos károkozás.

Egy nagyobb multinál dolgoztam, itt elég gyakran előfordult, általában behurcolt pendrive-okról...Ami elméletileg tilos volt....gyakorlatilag meg..

2018. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!