Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Samsung Galaxy A5 privátszám?...

Samsung Galaxy A5 privátszám? Biztonságos ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a problémám, hogy pár hónapja sikerült letöltenem egy vírust a telefonomra (tapstaps, zsép volt, gratulálok magamnak) és újraraktam, mert elvileg attól letörlődik a vírus. Namost. Ennek következtében megtörtént az, hogy a számom átállt privát számra és akkor is privát számot ír ki, ha olyan embert hívok, akinek megvan a telefonszámom. Bementem a "Beállítások"-hoz, "rákattintottam" a "Speciális funkciók" "gombra" majd ott bementem a "Hívóazonosító és spam védelem" menüpontba. Itt van egy olyan lehetőség, hogy "Név és szám megosztása", ami véleményem szerint, megoldaná azt, hogy kiírja a nevem (illetve a számom), ha hívok valakit. Az első kérdésem, hogy jól gondolom-e, hogy ez a lehetőség szabadítaná meg a homálytól az embert, akit hívok (tehát ennek köszönhetően jelezné ki a nevem/számom) a másik pedig azzal kapcsolatos, hogy amikor ezt be akarom kapcsolni, akkor kiadja, hogy "Engedélyezi a(z) Smart Call számára a következőt: hozzáférés a névjegyekhez/telefonhívások kezdeményezése és kezelése?". Ezt mindig megkérdezi mindenkinek, aki be akarja állítani ezt vagy ez a vírusból maradt itt? (Nem hinném egyébként, hogy az utóbbi, mert elvileg nem szabadott volna neki, de fő a biztonság ugyebár..)


Nos, köszönöm szépen a válasz(oka)t és elnézést kérek az infosoktól és az ehhez a témához értőktől a butaságomért! Azért remélem, jól szórakoztatok egy informatikai analfabéta novellát megszégyenítő terjedelemben megfogalmazott kérdésén! :'D



2018. máj. 31. 23:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Vírus, az. Inkább azért tapsolj magadnak, hogy a "hirdetést" sikerült elhinni. Remélem legközelebb el is utalod az x összeget az ismeretlen amerikai rokonodnak, hogy megkapd a millió dolláros örökségedet...


"véleményem szerint, megoldaná azt, hogy kiírja a nevem"

Véleményed szerint.



"Ezt mindig megkérdezi mindenkinek"

Igen, mindig megkérdezi mindenkitől, aki be akarja kapcsolni ezt a funkciót. Kár, hogy köze sincs ahhoz, amit te akarsz.



Végezetül: először is a hívásbeállítások menüben a további beállításoknál állítsd be a hívásazonosító elküldését mindigre. Másodszor keresd fel a szoláltatódat, hogy mindig küldje el a számodat, alapból, hátha továbbra is sötét maradsz. Harmadszor pedig próbálj gondolkozni, nem nehéz, elvileg okosabb vagy (legalábbis annak kéne lenned...) mint a telefonod.

2018. máj. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!