Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Torrent szerver biztonsági...

Torrent szerver biztonsági problémák, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Volt egy régebbi gépünk és én behasználtam, mint torrent szerver ami gond nélkül, csöndesen tud futni bármi probléma nélkül. Most éppen linuxon fut a deluge kliens. A torrent kliens visszatöltése miatt kénytelen voltam egy publikus portot is nyitni a routeren és a gépen is.

Na most a probléma az, hogy valamiért, valakiknek eléggé szúrom a szemét, mert a pár napon belül megjelentek a log-ban, olyan bejegyzések, hogy távolról szeretne bejelentkezni, olyan neveken(root,ftpuser...stb.). Ahogy láttam nem sikerült neki(k). Csináltam is egy iptables tűzfalat, ahol minden bejövő portot letiltottam és csak a ssh(úgy hogy csak belső hálózatról érhető el) és torrent kliens portját engedélyeztem. Ez mással is előfordult már, vagy miért akarnak egy mezei linuxos szervert mindenképpen feltörni? A másik, pedig az lenne, hogy ezek után tudnak e még valamit csinálni?



2018. júl. 27. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetöen ezzel kapcsolatosan nincs nagyon aggodni valo.

Ez lassan "természetes" dolog, vannak automatikus tesztelö programok, amelyek brute force-al probàlkoznak szervert talàlni random ip alapjàn. Célja egy botnethàlozat kiépitése és ennek bérbeadàsa, vagy egyéb célokra valo felhasznàlàsa. Egyéb teendöd nem nagyon van vele a port blokkolàsa utàn föleg nem àm ha megnyugtat van egyéb megoldàsok, és akàr tàvolrol is ssh-hatsz vele, nem érnek utàna semmit vele.



Az ssh beàllitàsait javasolnàm viszont àtnézni: Elöször is az ssh konfigjàban kapcsold ki a root bejelenkezés lehetöségét:

/etc/ssh/sshd_config-ban:

Az ssh portot meg a 22-esröl valami màsra modositanàm, ugyanis ritkàn csinàlnak teljes port scannelést amivel kiderithetö hol talàlhato az ssh szerver- javaslom 5000-es port felett valahovà tenni.

PermitRootLogin no-ra modositva - igy rootként nem lehet többet bejelentkezni

Utàna csinàlj egy ssh kulcsot ös töltsd fel a gépedröl szerverre.

Ezutàn az ssh-d configban ismét modositsd a következöket:

ChallengeResponseAuthentication no

PasswordAuthentication no

Innentöl kezdve csak a gépedröl lehet bejelentkezni mert annak van nyilvànos kulcsa, jelszot nem fog kérni, és minden bejelentkezési kisérlet érvénytelen lesz, mert "nincs" jelszo a bejelentkezésnél.

Ezen felül akàr egy AllowUser [felhasznàlonevet]- is hozzàadhatsz igy limitàlhatod az ssh bejelentkezést 1 userre és szintén filterezhetsz ip cimre -bàr utobbi a dyamicus ip miatt nem fontos , bàr ez kikapcsolt jelszoellenörzés mellett nem olyan érdekes.

Vannak még egyéb lehetöségek pl. a pam.d script felhasznàlàsàval blokkolod a sikertelen bejelentkezési kisérletek utàn az ip cimet,vagy iptables-böl nyitva hagyod az ssh portot de arra port scannelés védelemet és ssh brute force protection-t teszel.

De ezek csak akkor érdekesek ha nyitva akarnàd hagyni az ssh-t kivülröl,

Egyébirànt az internet veszélyes hely, a rooter NAT-olàsa sok ilyen dologtol megvéd,de egy nyitott port utàn veszi észre az ember, hogy gyak éjjel nappal ezt csinàljàk

Meg kell szokni és védekezni egy kicsit ellene.

2018. júl. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, még elég kezdő vagyok ebben a témában és soha nem gondoltam volna, hogy ilyen kis szervereket is feltörnek. Mondjuk az mái foglalkoztat, hogy ha a routernél csak a torrent kliens bejövő portját engedélyeztem, hogy tudták elérni az ssh portot is? Ez a szerver egy router mögött van, és ezért nem igazán értem ezt.
2018. júl. 28. 19:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a portforwardinolás helyett/vagy mellette a gèp hozzá volt/van adva a DMZ zónához ès ebben az esetben minden port át volt engedve a torrent szerverre.

Másképp nem igen van esély rá.

De megfelelő intézkedések mellett ez nem veszèlyes, bár érdemes volna a dmz zónát csak port forwardingra állítani így nem látják majd csak a torrent portót.

2018. júl. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!