Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Internet leterhelés?

Internet leterhelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ugye vannak bizonyos "Stresser"oldalak, nem is tudom, hogy nevezzem őket, mi a pontos nevük. Szóval, hogy lehet ez ellen védekezni? Pl, felmész egy ts szerverre, admin lenézi ipdet, aztán már "stressel is". Az a baj, hogy igaz.. most is találtam egy oldalt, régen a [link] ilyen, de már hál istennek megszűnt. Szóval, kipróbáltam egy másik oldalt, beírtam saját ipmet, és egyből a csomagveszteségem rohadt nagy lett. Tsről levágott, alig töltöttek be az oldalak. 60 secre állítottam be ugye, hogy csak annyi időre stresseljen. Routerben Dos protect-t bekapcsoltam. Valahogy lehetne ez ellen védekezni? Igen, tudom nem kell olyan TS-re menni ahol ilyenek vannak. A router restarton kívűl van valami más megoldás? Érdekelne, nem vagyok nagy ts-s csak most rámjött a kíváncsiság. Remélem érthető.

Előre is köszönöm.



2018. aug. 6. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Te otthon nem nagyon tudsz ez ellen mit csinálni. Ha DoS-olnak, az ellen a leghatékonyabb védelem az, ha jóval több sávszélességed van, mint amivel támadnak, és ez általában nem áll fenn.
2018. aug. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
VPN/proxy, vagy egy erős router segíthet.
2018. aug. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A VPN/Proxyval, csak addig lehet elérni valamit, amíg az adott ember nemtudja az IP-t. Mármint, akkor gondolom folyamatosan azt kellene használni, hogy csak azt az IP-t lássák.
2018. aug. 7. 10:43
 4/5 anonim ***** válasza:

"A VPN/Proxyval, csak addig lehet elérni valamit, amíg az adott ember nem tudja az IP-t."


A két mondatrész nem kapcsolódik össze. Ha valaki megtudja a VPN/Proxy túloldani IP-t, attól még te eléred amit szeretnél. Sőt! A másik fél, mivel fogadja a tőled érkező csomagokat, és hogy tudjon válaszolni, minden kép tudnia kell a válasz címet. Szóval az első alkalommal tudni fogja az IP-det. Persze jelen esetben elsődlegesen a túloldali szerverről van szó és nem személyről.


VPN másik érdekessége, hogy nem csak privát hálózatot hoz létre az egyik irányba, hanem a MÁSIK irányba is. Azaz duplex! Ezért azért érdemes figyelembe venni, szóval random VPN-eket ne hozz létre. :)


Persze azért azt is figyelembe kell venni, hogy a VPN se mega magic. Ha VPN (tegyük fel) szerver internetre néző interface-t terhelik le, akkor ugyanott tartunk. Már ha szolgáltató nem védekezik az ilyen DoS/DDos-ok ellen. Ahogy látni a nagy szolgáltatókat, azért ők megnézik a padlót közelebbről egy jó kis terhelés után.


Ha tényleg rejtve akarsz maradni, akkor [link]

2018. aug. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rosszul fejeztem ki magam elnézést, azt akartam írni, hogy csak addig jó, amíg normális IP-vel nem megyek fel. Pl, ha játszani szeretnék közben, miközben beszélünk, akkor ugye nem proxyval/vpn-el fogok, mivel nagyobb lesz a pingem, sok játékot nem is enged így játszani. Ha Tor-t használok, akkor még lassabb lenne a kapcsolatom, mint proxyval, vagy VPN-el. De gondolom, akkor ezt így nem lehet megoldani, VPN,Proxy nélkül. Internet kapcsolatom se egy erős, sajnos nincs se Digi, se UPC, ahol meg is érné nagyobb csomagot venni. Ahol vagyok, ott 40 Mbps a letöltés, 5 Mbps a feltöltés, hozzá van a TV ugye, és így is többet fizetünk mintha Diginél az 1000 mb-s net lenne. Csak hát, ugye kis város, így erre nincs lehetőség sajna. A válaszokat köszönöm, ha lenne rá ezeken kívűl valami más megoldás, szívesen meghallgatom.
2018. aug. 8. 02:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!