Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kémkedik a telefonom?

Kémkedik a telefonom?

Figyelt kérdés
Ma eldugult a vécém.Nem gugliztam rá a duguláselhárításra, csak hangosam beszéltem róla anyámmal.Erre ilyen hírdetések Jelentek meg a google térképen, PC-én.
2018. aug. 9. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Mindenki után kémkedik minden eszköze, csak nem tudnak róla az emberek. Használják a telefon mikrofonját, kameráját, wifijét (helymeghatározás), érzékelőit arra, hogy mindent megtudjanak rólad.
2018. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen hallottam róla,csak bizar személyesen megtapasztalni. Mit hallhat, hogy szexoldal reklámok is megjelennek? :)
2018. aug. 9. 15:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Itt jön az, hogy leszólják a windows 10-et mer' kémkedik. Egyrészt nem kémkedés, hanem információgyűjtés amit a használati feltételekkel elfogadsz, másrészt ki az aki még ezt nem csinálja? Teljesen mindegy, hogy apple, google, facebook, microsoft, bármelyik nagy céget lehetne említeni.

Attól viszont nem kell félni, hogy ül egy nénike a monitor előtt és a kis füzetkéjébe gyűjtögeti ki, hogy kinek mi a szokása. Gépek teszik, algoritmusok segítségével találják ki, hogy mi az érdeklődési köröd, mire van szükséged, mire vagy kíváncsi, stb. Ezáltal lehet téged személyre szabott hírdetésekkel és egyebekkel bombázni.

2018. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na jó, azt még elfogadom valahol, hogy a kereséseimet felhasználják, de, hogy a telefon mikrofonja hallgatózzon, mint pár éve a Samsung okos tévék.Pedig abból botrány volt.
2018. aug. 9. 15:35
 5/6 anonim ***** válasza:
2018. aug. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Kereséseit és a megjelenő hirdetéseket akkor is személyre szabhatjuk a kereséshez kapcsolódó tevékenységek alapján, ha Ön nincs bejelentkezve fiókjába. A keresés ilyen jellegű személyre szabásának kikapcsolásához használja a privát keresést és böngészést." - első kézből kimásolva a Google leírásából, amit itt meg is találsz: [link]

Tehát röviden, lényegtelen, hogy be vagy lépve, vagy sem, az adatgyűjtés és személyre szabás mindenképp aktív. Ha van fiókod, van ebbe beleszólásod. Ha nincs fiókod, használhatsz privát böngészést, bár ha engem kérdezel, ez csak a gépen tünteti el a nyomokat még akkor is, ha minden cookie-használatot megtagadsz (mivel hogy jogodban áll a GDPR miatt). Attól még az ő szerverükön alapvető információk lesznek rólad, ha beléptél, ha nem, ami pl. arra pont elég, hogy lássák melyik eszközről van szó, lássák az adott eszköz tevékenységelőzményeit.

Amúgy a kamerát könnyen ki tudod játszani, a használat nagy részében letakarod (ahogy sokan laptopon is csinálják), illetve a mikrofont is ki lehet játszani. Elég, ha zavarod, hogy ne lehessen kivenni a felvételből a beszédet, amire jó akár egy hangszigetelt tároló is, esetleg valami más zajforrás, amit a telefonodhoz közel téve használhatatlan lesz a felvétel stb stb... Ennek is megvan a módja biztosan.

2018. aug. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!