Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A rossz fiúk a PayPal nevében...

A rossz fiúk a PayPal nevében le akarják nyúlni a belépési kódomat. Hová érdemes ezt bejelenteni? A Paypal-nak van "magyarul beszélő" email címe?

Figyelt kérdés

Email-ben kapok egy felhívást, hogy a PayPal fiókomat felfüggesztették.


Ha rákattintok, akkor nem a PayPal oldalára jutok, hanem egy teljesen más oldalra. Lesznek páran akik bedőlnek.


[link]


2018. aug. 13. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Töröld a spamet, mást nem tehetsz.
2018. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Paypal oldalról nem tudnak ezzel semmit kezdeni. Ha minden lopási kísérletes e-mail mellé küldenének egy figyelmeztető üzenetet a tagoknak hogy ne dőljenek be, akkor minden nap kaphatnál ilyen üzenetet, annyiféle és annyira sok ilyen átverés létezik most is.

Inkább az e-mail szolgáltató felé jelezd hogy spam a levél és veszélyes a feladó, és hátha blokkolják őt. Jellemzően a levél megnyitása után a gombok-menük között van ilyen lehetőség.

2018. aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2018. aug. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én jelentettem a googlnek, jelentsd te is.

Ha sokan jelentik, akkor támadó oldalnak fogja jelölni a böngésző.

(Én az összes elavult Joomla / WordPress és hasonló portálokat támadónak jelölném, ilyeneket használnak fel kártékony kódok terjesztésére.)

2018. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jelentettem a Google-nek.
2018. aug. 13. 17:20
 6/8 A kérdező kommentje:

De gyorsak voltak...

A Mozzila Firefox már nem engedi az oldalra lépést.


I'am happy... :)

2018. aug. 13. 17:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Elsősorban töröld ezt az email-t és hozz létre magadnak egy biztonságos saját vagy gmail-t. Célszerű létrehozni külön-külön emaileket kényes oldalakhoz. Pl. nevempaypal@gmail.com vagy nevempaypal@nevem.hu, fbprc3vnevem@gmail.com stb.


Ellenőrizd le itt az email címedet: [link]


Ha azt írja ki hogy "Oh no — pwned!" akkor haladéktalanul cserélj emailt.

2018. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És soha nem add meg a saját e-mail címedet oylan oldalakon amik nem biztonságosak.


És használj bonyolult jelszavakat és ezeket fél vagy egy évente változtasd meg. Javasolom hogy használj jelszókezelőt! Pl. LastPass, RememBear, 1Password (Én ezt ajánlom, fizetős de megéri.)


Ha teheted vásárolj Fido U2F kulcsot.


Valamint ahol cask tudsz használj kétfaktoros hitelesítést és ajánlott külföldi számot megadni. Persze csak ha dual simes a telefonod. A SIM kártyát itt tudodd megrendelni --> giffgaff.com


A SIM kártya ingyenes

2018. aug. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!