Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miert talalt 94 PUP virust...

Miert talalt 94 PUP virust windows ujratelepitese utan?

Figyelt kérdés

Tegnap, ujraraktam az egesz gepet mivel windows 10-en van egy helyreallito gomb...

Feltelepitettem a steamet, googlet, malwarebytes-ot, geforce experiencet.

Ma bekapcsoltam a gepem, lefutott automatikusan a malwarebytes es 94 PUP.Optional.DefaultS(search?) talalt, amire azt irta ugye hogy virus.

Elmeletben kitorolt mindent, de most rakjam megint ujra a gepem mert lehet hogy meg vannak rajta durva virusok:D



#malware #PuP-virus
2018. aug. 22. 07:34
 1/3 anonim ***** válasza:

PUP - Potentially Unwanted Program


potenciálisan nem kívánt szoftver


Ez lehet téves jelzés, tehát ha ez eredeti Windows, Microsoft szerverről letöltve, akkor valószínű csak téves False jelzés.


Amúgy sem vírusnak jelezte, csak olyan szoftvernek amit nem akar a felhasználó, tehát vagy reklámot jelenít meg, vagy mást csinál.


Itt gondolom nem erről van szó, hanem lehet a heurisztikus felismerés miatt a program viselkedése "gyanús" ezért inkább jelezte valamelyik paranoid módban futó víruskereső.



Amúgy mi találta ezeket?

2018. aug. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor nézdm eg a Malwarebytes beállításait, szedd ki a heurisztikát és futtasd újra.


Nézd meg milyen programokat talál meg, és ha olyanokat is ami megbízható, akkor a beállításaival van baj, vagy keress rá a "Malwarebytes false positive" kifejezésre.

2018. aug. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez bizony a Chrome-ban lévő szemét lesz.

Gondolom, bejelentkeztél a chrome-ba, ezzel automatikusan visszaállította a felhasználói beállításokat és az előző gépeden lévő kéretlen Chrome-beépülőt is.

2018. aug. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!